Quantcast
Channel: Paranormal.lt

Iš receptų: Čeburėkai su bulvėmis. Tokių dar neragavote!

$
0
0

Iš receptų: Čeburėkai su bulvėmis. Tokių dar neragavote!

Čeburėkai paprastai ruošiami su mėsa, tačiau puikiai tiks ir su bulvių bei žolelių įdaru.

Šiuose čeburėkuose maltą mėsą pakeičia bulvių košės ir žaliųjų svogūnų įdaras. Tradicinis patiekalas - tai puslankio formos neraugintos tešlos gaminys su maltos mėsos, prieskonių ir svogūnų įdaru. Tačiau dabar čeburėkai ruošiami ne tik su mėsa.

Čeburėkai su bulvėmis

Sudedamosios dalys:

  • miltai - 500 g;
  • pieno - 50 g;
  • augalinis aliejus - 460 ml;
  • žaliasis svogūnas - pagal skonį;
  • bulvės - 500 g;
  • druskos, maltų juodųjų pipirų;
  • vandens - 250 ml;
  • 82,5 % sviesto - 50 g.

Paruošimas:

  1. Į dubenį su verdančiu vandeniu įpilkite 3 valgomuosius šaukštus augalinio aliejaus ir įberkite 1 valgomąjį šaukštelį druskos. Išmaišykite. Persijokite miltus į gilų dubenį ir padarykite jame įdubimą. Į įdubimą supilkite karštą vandenį, aliejų ir druską ir užminkykite tešlą. Iš pradžių šaukštu, o paskui rankomis.
  2. Tada tešlą įdėkite į celofaninį maišelį ir palikite maždaug 15 minučių pailsėti. Paruoškite įdarą. Nuluptas bulves išvirkite pasūdytame vandenyje, kol suminkštės.
  3. Įpilkite pieno, 50 g sviesto ir viską išsukite mikseriu. Smulkiai supjaustykite žaliuosius svogūnus ir įmaišykite į bulvių košę. Pagardinkite druska ir pipirais. Išimkite tešlą iš maišelio, išminkykite ją ir įdėkite atgal į maišelį 15 minučių. Tada vėl ją išimkite, padalykite į tris dalis ir kiekvieną iš jų susukite į dešrelę. Kiekvieną gabalėlį padalykite į dar 5-6 dalis. Uždenkite tešlą dubeniu, kad ji nesiveltų. Kiekvieną tešlos porciją kuo ploniau iškočiokite į apvalų rutulį. Į vidurį dėkite įdarą. Suformuokite čeburėką pirštais suspausdami kraštus. Šį veiksmą pakartokite su visais čeburėkais.
  4. Keptuvėje įkaitinkite saulėgrąžų aliejų. Aliejaus turi būti tiek, kad kepdami čeburėkai jame plūduriuotų. Kiškite čeburėkus į įkaitintą aliejų ir kepkite iš abiejų pusių, kol taps auksiniai.

Pasiruošimas žiemai: statinės traškių agurkų receptas

$
0
0

Pasiruošimas žiemai: statinės traškių agurkų receptas

Kad agurkai būtų skanesni, prieš užpilant marinatu, juos reikia pamirkyti bent dvi valandas.

Birželio mėnuo - agurkų nokinimo ir ruošimo žiemai metas. Marinuoti, konservuoti, rauginti jie naudojami kaip pagrindinis užkandis, sumuštiniams, salotoms, sūreliams ir daugeliui kitų patiekalų gaminti. Rekomenduojame virti statinėje agurkus, kurie gaunasi traškūs ir labai skanūs.

Statinės traškių agurkų receptas

Ingredientai:

  • švieži agurkai - 2 kg;
  • česnako - galvutė;
  • avietės - 1/2 lapo;
  • serbentai - 1/2 lapo;
  • juodieji pipirai - 10 žirnelių;
  • vyšnių lapai - 5-6 vnt;
  • krapų šakelės;
  • krienų - 1-2 lapai;
  • lauro lapai - 2-3 vnt;
  • druskos - 100 g trilitriniam stiklainiui.

Paruošimo būdas:

  1. Agurkus 2 val. pamirkykite šaltame vandenyje. Sterilizuoti stiklainių nereikia.
  2. Į stiklainių dugną sudėkite visus prieskonius ir prieskonines žoleles. Ant viršaus atsargiai sudėkite ir užspauskite agurkus.
  3. Sūrymui naudokite tik šaltą vandenį. Vandenį supilkite į stiklainį su agurkais, tada nusunkite į kitą indą.
  4. Suskaičiuokite reikiamą kiekį druskos. Ištirpinkite druską vandenyje ir užpilkite sūrymu agurkus. Sudėkite stiklainius į dubenį ir uždenkite plastikiniais dangteliais. Tada palikite stiklainius dubenyje šilumoje tris dienas.
  5. Kai agurkai parūgštės, juos galima perkelti į rūsį. Kad agurkai būtų traškūs, juos reikia imti šviežius ir mirkyti šiek tiek ilgiau nei dvi valandas. Į stiklainius taip pat galima įberti šiek tiek garstyčių miltelių.

Ar Šilalės raj. žmonės bus apgauti dėl karinio poligono (video)?

$
0
0

Ar Šilalės raj. žmonės bus apgauti dėl karinio poligono (video)?

Liepos 15 d., pirmadienį, 11.00 val. Šilalės rajono savivaldybėje (J. Basanavičiaus g. 2-1) vyko susitikimas dėl poligonų plėtros Šilalės rajone. Susitikime dalyvavo vietos bendruomenių, įmonių atstovai bei kiti suinteresuoti asmenys. Svarbus šio susitikimo tikslas buvo aptarti naujo poligono įrengimo Ringių miške, netoli Pagramančio, planus.

Susitikimo dalyviai:

  • Ministro pirmininko patarėjas  Dalius Krinickas
  • Krašto apsaugos ministerijos atstovai: krašto apsaugos viceministras  Renius Pleškys; krašto apsaugos ministro patarėja  Emilė Balodytė; Teisės departamento patarėja  Judita Nagienė; Logistikos departamento direktorius  plk. ltn. Remigijus Mika; Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė  Edita Banienė;
  • Lietuvos kariuomenės atstovai: LK vado padėjėjas  plk. Andrius Jagminas, MDV Kolektyvinio rengimo skyriaus viršininkas  plk. ltn. Tomas Auželis;
  • Aplinkos ministerijos atstovai: viceministrė  Daiva Matusevičė; Gamtos apsaugos politikos grupės vadovas Algirdas Klimavičius;
  • Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos atstovė direktorė  dr. Agnė Jasinavičiūtė;
  • Valstybinės miškų urėdijos atstovas Miškininkystės direktorius  Mindaugas Petkevičius;
  • VMVT atstovas Klaipėdos apygardos Priežiūros skyriaus vedėjas  Mindaugas Kašinskas;
  • Šilalės rajono savivaldybės atstovai: meras Tadas Bartkus, vicemeras Ignas Gužauskis, administracijos direktorius Andrius Jančauskas;
  • Šaulių atstovas LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės vadas  Kęstutis Bauža.

Susitikimo apžvalga:

Susitikimo metu buvo pristatyti poligono pasirinkimo vietos argumentai, pabrėžiant, kad Lietuvoje yra mažai tinkamų vietų, kur nebūtų saugomų teritorijų, gyvenviečių, paveldo objektų ar rekreacinių zonų. Krašto apsaugos ministerijos atstovai informavo, kad poligonas bus skirtas tik strateginiam manevravimui, nebus aptvertas ir nebus naudojami kariniai šaudmenys. Miškuose bus leidžiama uogauti ir grybauti, tačiau medžioklė bus draudžiama, išskyrus gavus atskirą leidimą medžioklei.

Planuojamas poligono plotas sieks 2677 hektarų, iš kurių dalis priklausys Šilalės rajonui. Planuojamoje teritorijoje yra kelios sodybos, tačiau jos priklauso Tauragės rajonui. Per mišką einantys servitutiniai keliai liks pravažiuojami. Meras Tadas Bartkus teiravosi, ar nebus keičiama poligono paskirtis laikui bėgant, nes gyventojams būtų ramiau, jei  įstatymo projekte būtų nurodoma konkreti poligono paskirtis, tačiau tikslaus atsakymo nebuvo sulaukta.

Gyventojai teiravosi dėl triukšmo lygio ir pratybų dažnumo. Buvo atsakyta, kad planuojama vykdyti 5 dideles pratybas, kurių kiekvienos truks vidutiniškai 10 dienų, tai sudarytų apie 50 dienų per metus. Medžiotojų atstovai piktinosi dėl draudimo medžioti didžiausiame miškingame plote, išreiškė susirūpinimą dėl žalos žemdirbiams, kurią galėtų padaryti gyvūnai. Vyriausybės atstovai patikino, kad būtų galima gauti leidimus medžioklei ne pratybų metu, suderinus su poligono vadovybe.

Nepaisant to, susitikime kilo daugiau klausimų nei atsakymų, nes krašto apsaugos atstovai negalėjo pateikti konkrečių detalių apie planuojamus pastatus, karinės technikos judėjimo kelius bei miško kirtimo apimtis. Meras žurnalistams teigė, kad gyventojai nebūtų taip priešiškai nusiteikę, jei būtų užtikrinta, kad poligonas nepakeis savo statuso iš strateginio manevravimo į kitokį – uždaresnį ar skirtą šaudymui.

Parengta pagal silale.lt inf.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

$
0
0

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Greitai, lengvai ir nebrangiai. Beprotiškai skanūs, minkšti ir burnoje tirpstantys arbatos pyragaičiai. Paruošti iš paprastų produktų, be jokių rūpesčių.

Šiame straipsnyje sužinosite:

  • Kaip greitai ir skaniai paruošti skanių pyragaičių arbatai?
  • Kokių produktų reikės minkštiems pyragėliams

Kaip greitai ir skaniai paruošti pyragaičius arbatai:

Į indą įmuškite kiaušinį, supilkite cukrų, vanilinį cukrų, druską ir išmaišykite.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Sudėkite sviestą ir išmaišykite.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Supilkite pieną ir išmaišykite.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Įpilkite vanilinio jogurto ir išmaišykite.
Supilkite miltus ir kepimo miltelius ir išmaišykite.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Supilkite į formą (34x38 cm dydžio), išlyginkite ir kepkite 20-25 min. 180 laipsnių temperatūroje.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Nupjaukite kraštus ir perpjaukite per pusę.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Ant vieno stačiakampio dėkite braškių uogienės.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Uždenkite antrąjį gabalėlį ir aptepkite abrikosų džemu. Pabarstykite kokoso drožlėmis.

Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Kokių produktų reikės minkštiems pyragams:

- Vištienos kiaušiniai - 1 vnt.
- Cukraus - 160 g
- Vanilinio cukraus - 8 gramai
- Druskos - žiupsnelis
- Augalinio aliejaus - 140 mililitrų
- Pienas - 150 mililitrų
- Vanilinio jogurto - 125 gramų
- Kvietiniai miltai - 140 gramų
- Kepimo milteliai - 8 gramai
- Braškių uogienė
- Abrikosų uogienė
- Kokosų drožlės.

Ar jums patiko receptas? Parašykite komentaruose. Ačiū!

Patarimai, kaip rauginti, konservuoti agurkus (receptai)

$
0
0

Patarimai, kaip rauginti agurkus (receptai)

Šeimininkės vėl suka galvą, kaip geriausiai ir gardžiausiai išsaugoti agurkų derlių. Pasidomėkime tradiciniais ir naujesniais, kai kurių šeimininkių dar tik bandomais, šių populiarių daržovių konservavimo būdais. Tiksliau, dviem populiariausiais: rauginimu ir konservavimu. Daugiau dėmesio skirsime rauginimui, nes šis konservavimo būdas laikomas sveikesniu.

Prosenelių receptas

Reikės: 10 kg nedidelių konservuoti tinkamos veislės agurkų, 5 česnako skiltelių, po 100 g krienų, juodųjų serbentų, vyšnių lapų, 300 g sunokusių krapų su sėklomis, 50 g ąžuolo lapų, 10–15 kadagio uogų, druskos.

Švariai paruošto medinio, molinio ar emaliuoto indo dugną išklokite prieskoniais, sudėkite gerai nuplautų agurkų eilę, tada – vėl prieskonių ir agurkų, kol pridėsite artipilnį indą. Prieskonių nebūtina dėti visų rūšių, svarbiausi yra druska, česnakai, krapai, krienų ir juodųjų serbentų, vyšnių lapai.

Sudėtus agurkus užpilkite druskos tirpalu. Jeigu norite agurkus vartoti greitai, po 2–3 dienų, į 10 l vandens dėkite 300 g, o jei raugiate žiemai – 700 g druskos. Užpylę sūrimu agurkus paslėkite ir laikykite rūsyje ar kitoje vėsesnėje patalpoje.

Mūsų senoliai raugintus agurkus laikydavo kamarose, kur žiemą vasarą laikydavosi tokia pati temperatūra (labai svarbu, kad net įrūgę jie nesušaltų į ledą). Reikia stebėti, kad indo kraštai neapaugtų pelėsiais. Pastebėjus, kad dedasi pelėsis, indo kraštus reikia nuvalyti, lentelę ir uždėtą drobę nuplauti. Drobę būtina dar kartą pamirkyti sūryme ir vėl uždėjus iš naujo paslėgti daržoves.

Lengvas rauginimas

Agurkus gerai nuplaukite su šepetėliu, išplaukite uždaromus trilitrinius ar litrinius stiklainius. Į trilitrinį stiklainį įdėkite po porą česnako skiltelių, sunokusių krapų su sėklomis, krienų lapą, po 5–8 juodųjų serbentų, vyšnių lapus. Sudėkite agurkus, įberkite 3 v. š. druskos ir pripilkite stiklainius kuo šaltesnio šaltinio ar kitokio tyro vandens. Tada uždenkite verdančiu vandeniu nuplikytais plastikiniais dangteliais ir išneškite į vėsią vietą.

Rauginti su garstyčiomis

Agurkus gerai nuplaukite su šepetėliu, nupjaukite jų galus. Jei agurkai skinti ne šiandien, pamerkite į šaltą vandenį 2–3 val. Gerai išplaukite stiklainius. Į litrinį stiklainį berkite po 1 v. š. agurkų konservavimo prieskonių mišinio, druskos, cukraus, įkrėskite garstyčių tyrelės (visus be kaupo). Tada į stiklainius sudėkite nuplautus agurkus ir užpilkite kuo šaltesniu šaltinio ar šulinio vandeniu, uždenkite verdančiu vandeniu nuplikytais plastikiniais dangteliais. Tada gerai papurtykite stiklainius, kad prieskoniai pasiskirstytų, ir išneškite stiklainius į vėsią vietą.

Ilgai išsilaikantys

Agurkus gerai nuplaukite šaltu vandeniu. Paruoškite sūrymą: į 10 l vandens įberkite 500 g druskos, stiklinę vynuogių acto, 100 g degtinės, norimų prieskonių (ąžuolo, juodųjų serbentų ar vyšnių, krienų lapų, krapų, raudonėlių stiebų, česnakų). Kubiliuko, kibiro ar didesnio stiklainio dugną išklokite ąžuolo, juodųjų serbentų ar vyšnių, krienų lapais, dėkite krapų, raudonėlių stiebų, česnako skiltelių, ant jų sudėkite agurkus. Užpilkite karštu sūrymu, į kurį įpilta degtinės ir acto. Jei raugiate agurkus kubiliuke ar kibire, įpilkite šalto sūrymo ir uždengę dangčiu bei paslėgę, pastatykite į šaltą patalpą, jei stiklainiuose – sandariai užsukite ir laikykite vėsiai. Taip raugti agurkai ilgai išsilaiko.

Rauginti su medumi ir paprikomis

Medinį kubiliuką ar kibirą išplaukite karštu vandeniu su soda, išskalaukite, palikite išdžiūti, o agurkus 5–8 val. pamirkykite šaltame vandenyje. Paruoškite sūrimą: 1 l vandens reikia 2 v. š. druskos, 1 v. š. medaus ir prieskonių: juodųjų serbentų, vyšnių lapų, krapų šakelių, galima įdėti pankolių, taip pat kmynų šakelių, ąžuolo lapų, kvapiųjų ir juodųjų pipirų, truputį aitriųjų paprikų.

Vandenį pašildykite, kad ištirptų medus ir druska, palikite atvėsti. Indo sieneles įtrinkite česnaku, ant dugno sudėkite trečdalį lapų, česnakų, krienų, krapų ar ir kitų prieskoninių žalumynų, sudėkite pusę agurkų. Po to – dar sluoksnį lapų, česnakų, krienų ir krapų, aitriosios paprikos ir tuomet vėl agurkus. Ant viršaus užberkite likusius prieskonius.

Agurkus užpilkite šaltu sūrymu, uždenkite drobine servetėle, uždėkite medinį dangtį ir prislėkite svoriu, pavyzdžiui, akmeniu. Indą su agurkais laikykite kambario temperatūroje 3–4 dienas, vėliau perneškite į vėsią vietą. Stebėkite, kad agurkus apsemtų sūrymas, o prireikus įpilkite naujo. Agurkai išrūgs maždaug po 1,5 mėn.

Taip galima rauginti agurkus ir trilitriniuose stiklainiuose, tik juos reikia užpilti šiltu sūrymu ir stiklainius iš karto uždaryti.

Pjaustyti konservuoti

Reikės: 4 kg šviežių agurkų, 1 stiklinės cukraus, 1 stiklinės acto (9 proc.), 1 stiklinės aliejaus, 1 š. maltų juodųjų pipirų, 2 š. druskos, 3 skiltelių česnako.

Agurkus nuplaukite, nupjaustykite galiukus, perpjaukite išilgai į keturias dalis. Česnakus sutarkuokite smulkia tarka. Pasigaminkite marinatą iš cukraus, acto, aliejaus, druskos ir pipirų – viską sumaišykite, bet nekaitinkite. Agurkus sumaišykite su česnakais ir marinatu.

Palaikykite šaltoje vietoje mažiausiai 7 val., geriausia – visą naktį. Paskui sudėkite agurkus į stiklainius, užpilkite susidariusiu skysčiu. Agurkus galima valgyti po 7–12 val. Juos galima užsukti žiemai, 10 min. sterilizavus stiklainius.

Prancūziškai konservuoti

1 kg mažų jaunų agurkėlių reikės 700 g vandens ir beveik tiek pat baltojo acto, 250 g druskos, 3 aitriųjų paprikų, 5 mažų svogūnų, 5 kmynų ir 5 peletrūnų šakelių, 6 gvazdikėlių, 2 lauro lapų.

Agurkus nuplaukite šaltu vandeniu, sudėkite į dubenį, apibarstykite druska ir parai palikite. Į šaltą vandenį įpilkite 2 š. acto, šiuo vandeniu nuplaukite agurkus. Agurkus sudėkite į sterilizuotus stiklainius. Įdėkite svogūnų, aitriųjų pipirų gabalėlių, prieskonių. Actą su vandeniu užvirkite, įdėkite kmynų ir peletrūnų, palikite atvėsti. Šiuo mišiniu užpilkite agurkus stiklainiuose ir sandariai uždarykite. Laikykite tamsioje, vėsioje vietoje. Galima valgyti po 10 dienų.

Saldžiarūgščiai agurkai

Reikės: 4 kg agurkų, apie 1 l vandens, 3 v. š. cukraus, 1 v. š. druskos, stiklinės 9 proc. acto (galima ir 6 proc. obuolių acto, tada agurkai bus švelnesni), česnakų, krapų, vyšnių, serbentų, krienų lapų pagal skonį.

Agurkus nuplaukite, nupjaustykite galiukus ir sudėkite į didelį puodą, užpilkite vandeniu ir kaitinkite iki virimo. Jie taps minkštesni, todėl bus patogiau dėti į stiklainius. Taip pat jų tilps gerokai daugiau nei žalių. Agurkus dėkite į paruoštus stiklainius su sudėtais nuplikytais prieskoniais. Kitame puode išvirkite marinatą, kol jis karštas, užpilkite agurkus ir užsukite stiklainius dezinfekuotais dangteliais. Apverskite ir leiskite lėtai atvėsti, tada išneškite į vėsią patalpą ar rūsį.

Idealus įdaras: šviežių, jaunų kopūstų pyragėlių receptas

$
0
0

Idealus įdaras: šviežių, jaunų kopūstų pyragėlių receptas

Jaunas, šviežias kopūstas yra puikus įdaras, kurį labai lengva paruošti. 

Tai labai paprastas pyragaičių receptas. Ypač dabar, kai karščiai atslūgo, jau galite naudoti orkaitę ir virtuvėje praleisti šiek tiek daugiau laiko. Šiame recepte naudojama jau paruošta mielinė tešla, todėl laiko reikės skirti tik įdarui. Tačiau visada galite pasinaudoti vienu iš mūsų receptų ir tešlą pasigaminti patys. 

Šviežių kopūstų pyragėliai 

Sudedamosios dalys:

  • Mielinė tešla - 400 g; 
  • baltagūžių kopūstų - 600 g; 
  • grietinėlės 33 % 150 ml; 
  • 4 kiaušiniai; 
  • druskos pagal skonį; 
  • du kiaušinių tryniai. 

Paruošimas: 

  1. Iš anksto visiškai atšildykite tešlą. Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C temperatūros. Padalykite tešlą į 12-14 vienodų dalių. Kiekvieną iškočiokite į rutuliuką. 
  2. Kopūstą plonai supjaustykite nedideliais gabalėliais. Puode įkaitinkite grietinėlę, sudėkite kopūstus, įberkite druskos, išmaišykite ir 10 min. troškinkite ant silpnos ugnies po dangčiu, tada atidarykite dangtį ir išgarinkite skystį. 
  3. Kietai išvirkite kiaušinius. Atvėsinkite po šaltu vandeniu, nulupkite ir smulkiai supjaustykite. Sudėkite į kopūstus, įberkite pipirų, jei reikia, dar druskos, išmaišykite ir atvėsinkite įdarą. 
  4. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Kiekvieną tešlos rutuliuką iškočiokite į plokštainį, į vidurį dėkite šaukštą įdaro. Gerai užspauskite kraštus. Sudėkite paplotėlius siūle į apačią ant kepimo skardos ir palikite juos 20 minučių pastovėti šiltoje vietoje. 
  5. Aptepkite paplotėlius grietinėlės ir kiaušinių trynių mišiniu ir kepkite apie 25 minutes. Patiekite atvėsintus. 
  6. Į šį įdarą galite dėti grybų, saldžiųjų paprikų, morkų, mėsos, sūrio ar kumpio.

Jūros garsai saulėlydį - visą vakarą prie jūros!

Agrastų uogienė: kaip paruošti gardų žiemos patiekalą

$
0
0

Agrastų uogienė: kaip paruošti gardų žiemos patiekalą

Agrastai yra labai naudingi, iš jų galima pasigaminti nuostabios uogienės. 

Agrastų uogienė būna kvapni ir labai skani. Ir ją labai lengva paruošti. 

Agrastų uogienė 

  • agrastai - 1 kg; 
  • cukraus - 400 g; 
  • vienas apelsinas. 

Paruošimas: 

  1. Žirklėmis nupjaukite šakeles ir kotelius. Agrastus sumalkite mėsmale arba blenderiu. Apelsino žievelę sutarkuokite smulkia tarka ir sumaišykite su uogomis. 
  2. Apelsiną perpjaukite pusiau ir išspauskite sultis. Į sultis suberkite cukrų ir agrastų tyrę ir pakaitinkite ant vidutinės ugnies. Maišydami užvirinkite. 
  3. Retkarčiais pamaišydami virkite agrastų uogienę ant silpnos ugnies 40 minučių. Stebėkite, kad uogienė nesudegtų. 
  4. Iš karto supilkite agrastų uogienę į sausus sterilizuotus stiklainius. Agrastų uogienei vietoj apelsinų galite naudoti kitus citrusinius vaisius: laimus arba citrinas. 
  5. Paruoštą uogienę galima patiekti prie blynų, dėti į jogurtą arba naudoti kaip pyragų įdarą.

Agurkų uogienė: originalaus ir skanaus skanėsto receptas

$
0
0

Agurkų uogienė: originalaus ir skanaus skanėsto receptas

Agurkų uogienė - skanus ir originalus žiemos patiekalas. 

Agurkų uogienė paruošiama greitai ir lengvai, tereikia agurkų, cukraus, citrinos sulčių ir vanilės esencijos. Galutinis rezultatas - švelnaus skonio kreminė uogienė, puikiai tinkanti tepti ant skrebučių ar duonos kartu su plonu sviesto sluoksniu ir vartoti pusryčiams su puodeliu žaliosios arbatos ar espreso. Taip pat galite derinti su šviežiais ar brandintais sūriais, kad galėtumėte skaniai užkandžiauti ar aperityvu pavaišinti svečius.

Kad agurkų uogienė būtų gaivi ir maloniai pikantiška, ją galite pagardinti gabalėliu šviežio imbiero, nulupto ir sutarkuoto, arba šaukšteliu malto cinamono; taip pat galite įdėti keletą šalavijo lapelių, šviežių mėtų, vieną ar dvi kadagio uogas arba žiupsnelį aitriosios paprikos. 

Agurkų uogienė 

Sudedamosios dalys:

  • agurkai - 600 g; 
  • cukraus - 300 g; 
  • viena citrina; 
  • vanilės esencija - 1 šaukštelis. 

Paruošimas: 

  1. Nulupkite agurkus. Išimkite sėklas ir supjaustykite agurkus kubeliais. Perkelkite agurkus į puodą. Suberkite cukrų ir citrinos sultis, uždenkite ir palikite 3 val. 
  2. Tuomet puodą pastatykite ant ugnies, įberkite vanilės ir virkite, kol skystis išgaruos. Mišinį sumalkite trintuvu. Supilkite mišinį į puodą ir kelias minutes pavirkite. 
  3. Paimkite arbatinį šaukštelį uogienės ir supilkite ją ant lėkštutės: jei ji nenuteka, uogienė paruošta. 
  4. Supilkite uogienę į sterilizuotus stiklainius. Uždenkite stiklainius dangteliais, apverskite juos aukštyn kojomis ir palaukite, kol jie visiškai atvės, ir tik tada sudėkite į sandėliuką.

Varškės spurgos keptuvėje: skanių kepinių be mielių receptas

$
0
0

Varškės spurgos keptuvėje: skanių kepinių be mielių receptas

Greitas tokio skanaus užkandžio receptas yra labai paprastas. 

Šie varškės spurgos su traškia plutele, apibarstyti cukraus pudra - puikus saldus užkandis prie arbatos ar kavos. Ir greitas tokio skanaus užkandžio receptas yra itin paprastas. Apie tai, kaip paruošti varškės spurgas su traškia plutele. 

Spurgų su varške receptas 

Ingredientai:

  • Miltai - 150 g; 
  • kiaušiniai - 2 vnt; 
  • varškė - 400 g 
  • grietinės - 2 valg; 
  • kepimo miltelių - 1 šaukštelis; 
  • cukraus - 2 šaukštai. 
  • druskos - žiupsnelis; 
  • cukraus pudros - 2-3 valgomieji šaukštai; 
  • augalinio aliejaus - kepimui. 

Kaip gaminti varškės spurgas 

  1. Savo skoniu toks užkandis primena varškėčius, tačiau dėl kepimo ypatumų turi kitokią tekstūrą. Pirmiausia paruoškite varškės masę spurgoms. 
  2. Tam varškę perkelkite į gilų dubenį, įmuškite kiaušinius ir sudėkite grietinę. Pirmiausia varškę išmaišykite šaukštu arba šakute, o tada kruopščiai išplakite mikseriu iki vientisos kreminės konsistencijos. 
  3. Po to įberkite druskos ir cukraus. Cukraus kiekį galima koreguoti pagal savo pageidavimus. Taip pat galite įberti žiupsnelį vanilinio cukraus - jis suteiks švelnesnį skonį ir papildys aromatą. 
  4. Palaipsniui supilkite miltus kartu su kepimo milteliais, kaskart kruopščiai išmaišydami mišinį. 
  5. Paruošta varškės spurgų tešla turi būti vientisa ir šiek tiek lipni. Norėdami formuoti varškės spurgas, patepkite rankas aliejumi, kad varškės masė neliptų prie pirštų. 
  6. Iš varškės masės suformuokite nedidelius rutuliukus. Vienai spurgai reikės maždaug 1-2 valgomųjų šaukštų mišinio. Atkreipkite dėmesį, kad kepdamos spurgos išsiplės. 
  7. Gilioje keptuvėje storomis sienelėmis įkaitinkite augalinį aliejų. Jo turi būti tiek, kad skystis apsemtų spurgas. 
  8. Kepkite spurgas apie 5-7 minutes, kepdami apverskite. Dėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalai. 
  9. Palaukite, kol šiek tiek atvės, ir apibarstykite cukraus pudra. 

Tik trys ingredientai ir viskas: obuolių uogienės receptas

$
0
0

Tik trys ingredientai ir viskas: obuolių uogienės receptas

Obuolių uogienė yra puikus žiemos produktas, kurį vėliau galima naudoti desertams ir pyragams gaminti. 

Obuolių uogienę labai lengva paruošti. Šį nuostabų skanėstą galima naudoti kaip bandelių ir pyragų įdarą. O pusryčiams galima tiesiog užtepti ant duonos riekės.

Šiai uogienei gaminti galite naudoti bet kokius obuolius, tačiau originaliame recepte naudojami Fuji obuoliai. 

Obuolių uogienė 

Sudedamosios dalys:

  • obuoliai - 2 kg; 
  • cukraus - 1,6 kg; 
  • dvi citrinos. 

Paruošimas: 

  1. Obuolius nulupkite, išimkite šerdį, tada sutarkuokite ir gausiai apšlakstykite dviejų citrinų sultimis, kad minkštimas nepatamsėtų nuo oro. 
  2. Tada tarkuotus obuolius sudėkite į puodą, suberkite cukrų, įpilkite 4 šaukštus vandens ir virkite ant silpnos ugnies apie dvi su puse valandos, dažnai maišydami. 
  3. Kai gausite tirštą vientisą uogienę, perpilkite obuolių uogienę į stiklinius indelius, atvėsinkite ir sandariai uždarykite. Laikykite vėsioje, sausoje, nuo šviesos apsaugotoje vietoje maždaug metus.

Sultingi kalakutienos kotletai su batonu: greitas ir skanus receptas lietuviams

$
0
0

Sultingi kalakutienos kotletai su batonu: greitas ir skanus receptas lietuviams

Minkšti kalakutienos kotletai su batonu yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori greitai ir lengvai pagaminti skanų bei maistingą patiekalą. Šie kotletai yra ypač sultingi ir minkšti dėl naudojamo batono bei pieno. Kalakutiena yra liesa mėsa, turinti mažai riebalų ir daug baltymų, todėl tai puikus pasirinkimas sveikai mitybai. Be to, šis patiekalas yra paprastas ir tinka tiek kasdieniams pietums, tiek ypatingesnėms progoms.

Ingredientai:

- 500 g maltos kalakutienos
- 2 dideli svogūnai (galite naudoti ir saldžiuosius svogūnus, kad būtų saldžiau)
- 1 kiaušinis
- 3 riekelės batono (geriausia, kad būtų šviežias)
- 100 ml pieno (arba augalinio pieno)
- 1-2 šaukštai džiūvėsėlių (jei norite, kad kotletai būtų traškesni)
- Druska ir pipirai pagal skonį
- 1 šaukštas mėgstamų prieskonių (pvz., česnako milteliai, raudonėlis, krapai)
- 1 šaukštas aliejaus (kepimui)

Paruošimas:

1. Batonas: Išmirkykite batono riekeles piene ir sutrinkite iki tyrelės. Galite pridėti šiek tiek česnako miltelių, kad suteiktumėte daugiau skonio.

2. Svogūnai: Supjaustykite svogūnus kubeliais. Jei norite, galite juos lengvai apkepinti keptuvėje su šiek tiek aliejaus, kad jie būtų saldesni ir aromatingesni.

3. Mišinys: Sumaišykite batono masę su malta kalakutiena, kiaušiniu, svogūnais, druska, pipirais ir mėgstamais prieskoniais. Jei faršas per skystas, įberkite džiūvėsėlių, kad jis taptų tvirtesnis.

4. Kepimas: Formuokite kotletus ir lengvai apkepinkite juos keptuvėje su aliejumi ant vidutinės ugnies, kol jie gražiai apskrus. Tada sudėkite į kepimo skardą ir baigkite kepti orkaitėje apie 20 minučių (180 laipsnių temperatūroje).

5. Patiekimas: Patiekite su mėgstamu garnyru, pavyzdžiui, virtomis bulvėmis, bulvių koše ar šviežiomis daržovėmis. Galite pridėti šviežių žolelių, pavyzdžiui, petražolių ar krapų, kad patiekalas atrodytų dar patraukliau.

### Papildomi patarimai:

- Garnyras: Šie kotletai puikiai dera su raugintais kopūstais arba šviežiu salotų mišiniu.
- Skaninimas: Prieš patiekiant, galite apšlakstyti citrinos sultimis, kad suteiktumėte gaivumo.

### Santrauka:

Minkšti kalakutienos kotletai su batonu yra puikus pasirinkimas tiek šeimos pietums, tiek sveikatai palaikyti. Šis patiekalas yra lengvai paruošiamas ir gali būti pritaikytas pagal asmeninius skonius ir poreikius, keičiant ingredientus ar prieskonius. Skanaukite ir mėgaukitės!

Skaniausi Tradiciniai Cepelinai su Mėsa: Paprastas Receptas

$
0
0

Skaniausi Tradiciniai Cepelinai su Mėsa: Paprastas Receptas

Trūksta nuostabaus patiekalo idėjos pietums? Kaip būtų su skaniausiais cepelinais didžkukuliais su mėsa? Šie gardūs ir sotūs cepelinai tikrai nudžiugins tiek jūsų, tiek jūsų šeimos narių skrandžius, o gal ir užsukusių svečių. Pasigaminę juos namuose, galėsite pasidalinti nuostabiu skoniu ir gera nuotaika!

Kodėl pasirinkti šį receptą? Nes jis yra paprastas ir patikimas! Cepelinai, pagaminti su krakmolu ir majonezu, suteikia unikalų skonį ir tekstūrą, ko dar nesate bandę. Šioje recepto apžvalgoje rasite visus ingredientus ir patarimus, kaip pasigaminti šiuos skanėstus, kurie nepaliks abejingų. Pasinerkite į lietuviškų cepelinų gamybą ir patirkite tradicijų skonį tiesiai savo virtuvėje!

Ingredientai

  • Bulvės: 1 kg;
  • Mėsa: 500-600 g (naudojau kumpį, kurį sumaliau pati);
  • Svogūnai: 1 vnt.;
  • Miltai: 2 šaukštai;
  • Krakmolas: 2 šaukštai;
  • Česnakas: kelios skiltelės (arba pagal skonį);
  • Majonezas: keli šaukštai;
  • Aliejus.
  • Sultinys.

Recepto Paruošimas

  1. Bulvių paruošimas: Pradėkite nuo švarių bulvių - nuplaukite jas po šaltu vandeniu, kad pašalintumėte nešvarumus. Tada virkite bulves su lupenomis, kol jos bus minkštos.

  2. Bulvių malimas: Atvėsinkite virtas bulves, nulupkite ir sumalkite. Svarbu, kad bulvės būtų maltos, o ne trintos, kad cepelinai būtų purūs.

  3. Mėsos paruošimas: Virkite mėsą, kol ji bus minkšta, tada sumalkite ją. Nepamirškite pridėti šiek tiek pakepto svogūno ir smulkinto česnako, kurie suteiks skoniui gylio.

  4. Mėsos masės paruošimas: Į mėsą įplakite kiaušinį, kelis šaukštus majonezo, aliejaus ir sultinio kubelį. Tai užtikrins, kad įdaras nebūtų sausas ir būtų malonus skoniui.

  5. Cepelinų formavimas: Į sumaltas bulves įdėkite kiaušinį, miltus ir krakmolą. Išmaišykite viską iki vientisos masės. Formuokite cepelinus, uždėdami įdarą viduryje ir apvoliodami krakmole, kad verdant neištižtų.

  6. Virimas: Į verdantį vandenį dėkite cepelinus ir virkite apie 8 minutes. Atminkite, kad virimo laikas priklausys nuo cepelinų dydžio.

  7. Patiekimas: Patiekite cepelinus su grietine ir pabarstykite žalumynais. Galite pridėti ir šiek tiek skrudintų svogūnų ar net sūrio ant viršaus, kad patiekalas būtų dar skanesnis!

  8. Skanaukite!: Mėgaukitės savo kūriniu ir dalinkitės šiuo nuostabiu patiekalu su artimaisiais!

Štai tradicinis lietuviškas tarkuotų bulvių cepelinų receptas su mėsa ir lašinukais. Šis patiekalas – puikus pasirinkimas tiek kasdieniniam, tiek šventiniam stalui.

Tarkuotų Bulvių Cepelinai su Mėsa ir Lašinukais

Ingredientai:

Bulvių tešlai:

  • Bulvės: 1 kg
  • Krakmolas: 3-4 šaukštai
  • Druska: pagal skonį

Įdarui:

  • Mėsa: 400 g (kiauliena arba jautiena, sumalta);
  • Lašinukai: 100 g (smulkiai supjaustyti);
  • Svogūnas: 1 vnt. (smulkiai supjaustytas);
  • Druska: pagal skonį;
  • Pipirai: pagal skonį.

Paruošimas:

  1. Bulvių paruošimas: Bulves nuplaukite, nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka. Tarkuotas bulves gerai nuspauskite, kad išsiskirtų per daug skysčio, tada išsaugokite skystį – nusistovėjus, leidžiama krakmolo nuosėdoms nusėsti ir panaudoti.

  2. Įdarui: Pakepinkite lašinukus keptuvėje, kol jie taps traškūs. Tada pridėkite smulkintą svogūną ir kepkite, kol jis suminkštės. Sumaišykite su malta mėsa, druska ir pipirais. Gerai išmaišykite.

  3. Bulvių masės paruošimas: Į tarkuotas bulves pridėkite krakmolą ir druską. Išmaišykite, kad gautumėte vientisą masę.

  4. Cepelinų formavimas: Imkite šiek tiek bulvių masės, delne suformuokite plokščią diską, viduryje padėkite šaukštą mėsos įdaro, uždarykite ir suformuokite ovalią cepelino formą. Paspauskite, kad gerai sujungtumėte galus.

  5. Virimas: Į puodą supilkite vandenį, užvirinkite ir atsargiai dėkite cepelinus. Virkite apie 20-30 minučių, kol jie pakils į paviršių ir bus visiškai išvirti.

  6. Patiekimas: Patiekite karštus su grietine, lydytu sviestu arba rūkytais lašinukais. Galite pabarstyti šviežiais žalumynais.

Skanaus!

Tarkuotų bulvių cepelinai su mėsa ir lašinukais – tai ne tik tradicinis, bet ir labai skanus patiekalas. Jie puikiai tiks tiek šeimos vakarienei, tiek šventei. Mėgaukitės šiuo lietuvišku skanėstu!

Štai tradicinis lietuviškas tarkuotų bulvių patiekalas su mėsa ir lašinukais, dažnai vadinamas „bulviniais blyniais“ arba „bulviniais kotletais“. Šis receptas yra paprastas, tačiau labai skanus ir puikiai tinka tiek pietums, tiek vakarienei.

Tarkuotų Blynių su Mėsa ir Lašinukais Receptas

Ingredientai:

  • Bulvės: 1 kg;
  • Mėsa: 300-400 g (maltos mėsos, pavyzdžiui, kiaulienos arba jautienos);
  • Lašinukai: 100 g (smulkiai supjaustyti);
  • Svogūnas: 1 vnt. (smulkiai supjaustytas);
  • Kiaušinis: 1 vnt.;
  • Miltai: 2-3 šaukštai;
  • Druska: pagal skonį;
  • Pipirai: pagal skonį;
  • Aliejus: kepimui.

Paruošimas:

  1. Bulvių paruošimas: Bulves nuplaukite, nulupkite ir sutarkuokite smulkia tarka. Norėdami išvengti per daug skysčio, galite tarkuotas bulves šiek tiek nuspausti.

  2. Mėsos ir lašinukų paruošimas: Lašinukus pakepinkite keptuvėje, kol jie taps traškūs. Pridėkite smulkintą svogūną ir kepkite dar kelias minutes, kol svogūnai taps minkšti.

  3. Bulvių masės paruošimas: Į tarkuotas bulves įdėkite maltą mėsą, pakeptus lašinukus su svogūnais, kiaušinį, miltus, druską ir pipirus. Viską gerai išmaišykite.

  4. Formavimas: Iš paruoštos masės formuokite plokščius blynius arba kotletus.

  5. Kepimas: Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir kepkite blynius ant vidutinės ugnies po 3-4 minutes iš abiejų pusių, kol jie gražiai apskrus ir taps auksinės spalvos.

  6. Patiekimas: Patiekite karštus, su grietine arba raugintais kopūstais. Galite pridėti ir šviežių žalumynų.

Skanaus!

Šis patiekalas yra ne tik skanus, bet ir sotus, todėl puikiai tinka šeimos vakarienei. Be to, jis yra puikus būdas išnaudoti likusias bulves. Mėgaukitės lietuvišku skoniu!

Vištienos krūtinėlė su cinamonu ir imbieru: sveikas ir skanus patiekalas

$
0
0

Vištienos krūtinėlė su cinamonu ir imbieru: sveikas ir skanus patiekalas

Vištienos krūtinėlė yra ne tik universali ir skani, bet ir itin maistinga mėsos pasirinkimo galimybė, dažnai naudojama sveiko maisto gamyboje. Šiame recepte, kuriame derinamas vištienos krūtinėlės švelnumas su aromatingais cinamono ir imbiero prieskoniais, atskleidžiame, kaip paprasti ingredientai gali sukurti išskirtinį ir sveiką patiekalą. Cinamonas, garsėjantis savo priešuždegiminėmis savybėmis, kartu su imbieru, stiprinančiu imunitetą ir gerinančiu virškinimą, daro šį patiekalą ne tik skanų, bet ir naudingą sveikatai. Pasinerkite į šį receptą, kuris lengvai paruošiamas, bet sugeba nustebinti net ir išrankiausius gurmanus!

Galimos Ingredientų Alternatyvos

Jeigu neturite majonezo, jį galima pakeisti graikišku jogurtu ar grietine, kas sumažins riebalų kiekį, bet išlaikys drėgnumą. Alyvuogių aliejų galima keisti kokosų aliejumi, kuris suteiks švelnų egzotišką skonį, puikiai derantį su cinamonu ir imbieru.

Patiekalo Sveikatos Privalumai ir Trūkumai

Vištienos krūtinėlė yra puikus liesų baltymų šaltinis, padedantis stiprinti raumenis ir palaikyti sveiką svorį. Cinamonas ir imbieras teigiamai veikia virškinimo sistemą bei stiprina imunitetą. Tačiau, jei laikotės mažo druskos kiekio dietos, būkite atsargūs su druska ir prieskoniais.

Kalorijos

Visame patiekale yra apie 500 kalorijų, o viena porcija – apie 250 kalorijų. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia sveikos ir subalansuotos mitybos, tačiau nori mėgautis skaniais patiekalais.

Ingredientai

  • Vištienos krūtinėlės filė: 1 vnt.
  • Kiaušinis: 1 vnt.
  • Majonezas: 2 šaukštai
  • Druska: 1 arbatinis šaukštelis
  • Vištienos prieskoniai: 3 arbatiniai šaukšteliai
  • Imbieras: 0,5 arbatinio šaukštelio
  • Cinamonas: 1-1,5 arbatinio šaukštelio
  • Juodieji pipirai: žiupsnelis
  • Alyvuogių aliejus (kepimui)

Recepto Paruošimas

  1. Supjaustykite Vištieną: Vištienos krūtinėlę supjaustykite mažesniais gabaliukais ir išmuškite iki vienodo storio.
  2. Paruoškite Marinatą: Suplakite kiaušinį su druska, tada įmaišykite vištienos prieskonius, imbierą, cinamoną ir majonezą. Kruopščiai sumaišykite, kol gausite vientisą masę.
  3. Marinavimas: Panardinkite vištieną į marinatą ir palikite šaldytuve marinuotis nuo 60 iki 90 minučių.
  4. Kepimas: Įkaitinkite keptuvę ant vidutinės ugnies, įpilkite alyvuogių aliejaus. Išimkite marinuotą vištieną ir kepkite maždaug 20 minučių, reguliariai apversdami, kad vištiena gražiai apskrustų iš abiejų pusių.
  5. Patiekimas: Iškepusią vištieną patiekite su virtais ryžiais ir šviežiomis daržovėmis, kurios puikiai derės prie šio subtilaus skonio patiekalo.

Santrauka

Šis vištienos krūtinėlės receptas su cinamonu ir imbieru yra puikus pasirinkimas tiems, kurie siekia sveikos mitybos, nenorėdami atsisakyti išskirtinių skonių. Patiekalas pasižymi lengvumu ir paprastu paruošimu, o jo ingredientai ne tik suteikia skonio, bet ir yra naudingi sveikatai. Svarbu atkreipti dėmesį į ingredientų pasirinkimą ir jų alternatyvas, kad kiekvienas galėtų pritaikyti receptą pagal savo poreikius. Skanaus!

Ingredientai ir jų nauda žmogui:

  1. Vištienos krūtinėlė:

    • Baltymai: Puikus liesų baltymų šaltinis, padedantis stiprinti raumenis ir palaikyti sveiką svorį.
    • Vitaminai: Turtinga B grupės vitaminais, ypač niacinu, kuris gerina energijos apykaitą ir palaiko odos sveikatą.
  2. Kiaušiniai:

    • Kreatinas: Kiaušiniai yra puikus choline šaltinis, kuris palaiko smegenų funkciją ir nervų sistemą.
    • Baltymai: Teikia aukštos kokybės baltymus, kurie yra lengvai įsisavinami.
  3. Majonezas:

    • Riebalų šaltinis: Nors riebalų kiekis gali būti didelis, jis suteikia energijos ir padeda įsisavinti riebaluose tirpstančius vitaminus (A, D, E, K).
    • Alternatyvos: Naudojant graikišką jogurtą, gaunama mažiau kalorijų, bet išlaikoma drėgmė.
  4. Druska:

    • Mineralai: Svarbi elektrolitų pusiausvyrai, nors reikia ją vartoti saikingai, kad būtų išvengta per didelio kiekio.
  5. Vištienos prieskoniai:

    • Skonio pagerinimas: Prieskoniai dažnai turi savo individualias naudas; pavyzdžiui, česnakas gali padėti stiprinti imunitetą.
  6. Imbieras:

    • Antioksidantai: Puikus šaltinis, kuris stiprina imuninę sistemą ir padeda kovoti su uždegimais.
    • Virškinimas: Padeda palengvinti virškinimą ir sumažinti pykinimą.
  7. Cinamonas:

    • Priešuždegiminės savybės: Gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gerina insulino jautrumą.
    • Antimikrobinis poveikis: Gali padėti kovoti su bakterijomis ir grybeliais.
  8. Juodieji pipirai:

    • Piperinas: Padeda įsisavinti maistines medžiagas ir gali turėti priešuždegiminių savybių.
    • Skonio stipriklis: Pagerina bendrą patiekalo skonį.
  9. Alyvuogių aliejus:

    • Sveiki riebalai: Turtingas mononesočiųjų riebalų rūgštimis, kurios teigiamai veikia širdies sveikatą.
    • Antioksidantai: Turtingas vitaminu E ir kitais antioksidantais, padedančiais sumažinti uždegimą ir apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų.

Santrauka

Kiekvienas iš šių ingredientų ne tik pagerina patiekalo skonį, bet ir prisideda prie bendros sveikatos. Vištienos krūtinėlė kartu su cinamonu ir imbieru sukuria skanų ir maistingą patiekalą, kuris tinka sveikos mitybos rėmuose. Pasirinkus sveikus ingredientus ir jų alternatyvas, galima sukurti skanų ir naudingą patiekalą, kuris bus palankus jūsų sveikatai! Skanaus!

Tradicinis Lietuviškas Agurkų Rauginimo Receptas su Sviestu

$
0
0

Tradicinis Lietuviškas Agurkų Rauginimo Receptas su Sviestu

Norite paruošti tradicinius raugintus agurkus su Lietuvos skoniu? Sekite šį receptą, kuris prideda sviestą į fermentacijos procesą, suteikiantį jums skanių agurkų gėrybių!

Štai vienas populiariausių agurkų rauginimo receptas Lietuvoje:

Agurkų Rauginimas

Ingridientai:

  • Sveiki, vidutinio dydžio agurkai
  • Šviežias česnakas
  • Dilgėlių lapai
  • Mėtų lapai
  • Krienai
  • Švieži žalumynai (pavyzdžiui, kukurūzai)
  • Vanduo
  • Druska
  • Sviestas

Info: Sviestas gali būti naudojamas agurkų rauginimo procese tam, kad būtų užtikrintas tirpalo ir agurkų paviršiaus sandarumas. Sviestas gali padėti sumažinti oro patekimą į indą, apsaugoti agurkus nuo nepageidaujamo pelėsių atsiradimo arba išsaugoti jų skonį. Taip pat sviestas gali būti naudojamas kaip papildomas riebalų šaltinis tirpalo, kuris gali prisidėti prie agurkų skonio ir tekstūros.

Svarbu pasirinkti kokybišką sviestą, kad būtų užtikrinta geresnė agurkų rauginimo kokybė. Tačiau sviestas nėra būtina sudedamoji dalis, o daugelis receptų jį paminėjo tik kaip galimybę. Jei norite išbandyti receptą be sviesto, tai taip pat yra įmanoma. Galite patiems eksperimentuoti ir rasti būdą, kaip rauginti agurkus, atitinkantį jūsų skonio poreikius.

Gaminimo procesas:

  1. Paruošimas: Nuplaukite agurkus ir pjaustykite pagal pageidaujamą storį (lapeliai, galvutės arba specialūs pjūklo įrankiai).

  2. Rauginto tirpalo paruošimas: Užvirinkite vandens ir pridėkite druskos - geriausia naudoti jūros druską. Sumažinkite ugnį ir palikite tirpalo atvėsti.

  3. Indo paruošimas: Sterilizuokite indus ir dangtis, kad konservai ilgiau išliktų.

  4. Agurkų sluoksniavimas: Sudėkite agurkus į indą, įstumkite česnaką, dilgėles, mėtų lapus, krienus ir kitus prieskonius tarp agurkų sluoksnių.

  5. Užpilkite tirpalu: Vandens ir druskos tirpalu užpilkite agurkus, kol visi ingredientai bus padengti.

  6. Fermentacija: Uždėkite svarų ant viršaus, kad agurkai būtų visiškai užspausti. Dangtį uždenkite, kad būtų užtikrintas tirpalo vidinis spaudimas.

  7. Brandinimas: Laikykite indą tamsioje, vėsioje vietoje apie 1-2 savaites. Po to agurkai bus paruošti vartoti. Svarbu stebėti fermentacijos procesą ir atitinkamai prisitaikyti prie savo skonio preferencijų.

Šis klasikinis receptas suteiks jums skanų ir kietą agurkų rauginimą, tradicinį Lietuvos skonį. Galite eksperimentuoti su prieskoniais ir tirpalo proporcijomis, kad pritaikytumėte receptą pagal savo skonį. Malonaus konservavimo!

Rauginti agurkai gali turėti keletą naudingų savybių:

  1. Probiotikai: Fermentacijos procesas, kurį patiria rauginti agurkai, gali sukurti natūralius probiotikus, kurie naudingi žarnyno sveikatai.

  2. Vitaminai ir mineralai: Agurkai yra geras vitamino K, vitamino C ir kalio šaltinis. Fermentacijos metu šie vitaminai ir mineralai gali būti dar labiau padidinti.

  3. Virškinimo gerinimas: Fermentuoti agurkai taip pat gali padėti gerinti virškinimą ir maisto medžiagų įsisavinimą dėl probiotikų buvimo.

  4. Maistingumas: Fermentacija gali padėti išlaisvinti maistinius junginius ir padidinti jų pasisavinimą ir biodostupumą, taip padidindama agurkų maistingumą.

Kalbant apie žalą, rauginti agurkai gali turėti didelį kiekį druskos, todėl žmonės, kurie turi aukštą kraujospūdį ar širdies problemų, turėtų vengti vartoti per daug šių produktų. Be to, žmonės, kuriems yra jautrumo fermentuotiems maisto produktams, gali patirti virškinimo sutrikimus ar alergines reakcijas.

Svarbu vartoti raugintus agurkus saikingai ir stebėti savo organizmo reakciją. Kaip su bet kuriuo maistu, svarbu laikytis subalansuotos mitybos ir vartoti juos teisingomis proporcijomis, kad būtų išlaikytas sveikas gyvenimo būdas.

Naminė Gira: Skonis ir Sveikata Viename

$
0
0

Naminė Gira: Skonis ir Sveikata Viename

Naminė gira – tai ne tik skanus ir gaivus gėrimas, bet ir puikus būdas pagerinti savo sveikatą. Ši tradicinė fermentuota gėrimo versija, pagaminta iš paprastų ingredientų, gali tapti jūsų nauju mėgstamu veiksmu virtuvėje. Sužinokite, kaip lengvai pasigaminti naminę girą, ir atraskite jos naudą sveikatai – nuo probiotikų iki vitaminų, kurie gali padėti sustiprinti imunitetą ir pagerinti virškinimą. Pasinerkite į šį sveikatingumo nuotykį ir atraskite, kaip paprasti ingredientai gali transformuotis į gyvybingą ir skanų gėrimą!

Naminės giros istorija tęsiasi tūkstantmečius, ir jos kilmė nėra tiksliai žinoma, tačiau manoma, kad ji atsirado senovės civilizacijose, kuriose buvo žinomi fermentuoti gėrimai. Pavyzdžiui, senovės Egipte ir Mesopotamijoje, žmonės gamino gėrimus iš vandens, cukraus ir mielių, panašiai kaip šiandieninė gira.

Lietuvoje gira yra tradicinis gėrimas, kurio populiarumas išaugo per amžius, ypač kaip sveikas ir natūralus pasirinkimas. Dabar ji dažnai gaminama namuose, naudojant paprastas vietines sudedamąsias dalis. Taigi, nors nėra konkretaus atradėjo, galima teigti, kad naminė gira yra kolektyvinis žmonių, besidominčių fermentacija ir tradicine virtuve, kūrinys.

Kaip gaminti naminę girą?

Reikalingos sudedamosios dalys:

  • 1 l vandens
  • 2-3 šaukštai cukraus (arba medaus)
  • 1 šaukštas mielių (geriausiai šviežių)
  • 1-2 šaukštai džiovintų arba šviežių vaisių (razinų, obuolių, imbiero)
  • 1 šaukštas citrinos sulčių (nebūtina)

Gaminimo procesas:

  1. Paruošimas:Į karštą vandenį (ne verdantį) ištirpinkite cukrų arba medų. Leiskite atvėsti iki kambario temperatūros.
  2. Mielės:Į atvėsusį vandenį įmaišykite mieles ir gerai išmaišykite.
  3. Vaisiai: Pridėkite džiovintus ar šviežius vaisius bei citrinos sultis. Tai suteiks girai skonio ir padės fermentacijai.
  4. Fermentacija: Supilkite mišinį į švarią stiklainį ir uždenkite marlę ar plonu audiniu, kad galėtų praeiti oras, bet neįeitų vabzdžiai.
  5. Laikymas: Palikite šiltame kambaryje (apie 20-25°C) 2-5 dienoms, priklausomai nuo pageidaujamo rūgštingumo ir skonis. Kasdien pamaišykite.
  6. Filtravimas: Kai giras pasiekė norimą skonį, perkoškite ją per smulkų sietelį arba marlę, kad atsikratytumėte vaisių ir mielių liekanų.
  7. Laikymas: Supilkite į butelius ir laikykite šaldytuve. Vartoti per kelias dienas, kad neišsiskirtų per daug anglies dioksido.

Naminės giros nauda sveikatai:

  1. Probiotikai: Gira, fermentuodama, sukuria naudinguosius probiotikus, kurie teigiamai veikia žarnyno mikroflorą ir virškinimą.
  2. Vitamino C šaltinis: Citrinos sultys ir vaisiai, naudojami gaminant girą, padeda papildyti organizmą vitaminu C.
  3. Natūrali energija: Gira gali suteikti energijos dėl cukraus ir angliavandenių, kurie yra lengvai įsisavinami.
  4. Hidratacija: Gira yra skysta ir padeda palaikyti organizmo hidrataciją, ypač karštomis dienomis.
  5. Imuniteto stiprinimas: Fermentacijos procesas gali padėti stiprinti imunitetą, o kai kurie ingredientai, kaip imbieras, turi priešuždegiminių savybių.

Mėgaukitės namine gira ir jos teikiamais privalumais!

Naminė gira – tai ne tik skanus ir gaivus gėrimas, bet ir puikus sveikatos šaltinis. Jos gamyba iš paprastų ingredientų ne tik suteikia galimybę patirti tradicinį fermentacijos procesą, bet ir leidžia mėgautis nauda, kurią teikia probiotikai, vitaminai ir natūrali energija. Šis gėrimas puikiai tinka šiltomis dienomis, padeda hidratacijai ir imuniteto stiprinimui, todėl kviečiame kiekvieną išbandyti šį sveikatingumo nuotykį virtuvėje. Atraskite, kaip paprasti ingredientai gali transformuotis į skanų ir naudingą gėrimą, kuris ne tik džiugina, bet ir prisideda prie geresnės sveikatos. Mėgaukitės namine gira ir pasinerkite į sveikatingumo pasaulį!


Arbūzų uogienė: Gaivus vasaros skonis, kurį galite pasigaminti namuose

$
0
0

Arbūzų uogienė: Gaivus vasaros skonis, kurį galite pasigaminti namuose

Vasaros skoniai dažnai primena apie šiltus saulėtus dienas, ir arbūzų uogienė yra puikus būdas išsaugoti šias akimirkas. Ši gaivi, saldi ir aromatinga uogienė ne tik puikiai tinka ant skrebučių, bet ir gali būti naudojama kaip pyragų įdaras. Sužinokite, kaip lengvai ją paruošti namuose, ir mėgaukitės vasaros skoniu ištisus metus!

Arbūzų uogienė - tai nuostabus džemas, kuriame susikaupia visi vasaros skoniai. Ryškią, kvapnią ir skanią uogienę galima tepti ant skrebučių, duonos arba (kodėl gi ne!) valgyti tiesiai šaukštu. Šią uogienę, kaip ir visas kitas uogienes, svarbu sterilizuoti stiklainius. Uogienei sutirštinti naudojami obuoliai, kuriuose gausu natūralaus pektino.

Arbūzų uogienė 

Ingredientai:

  • 1 kg arbūzo (600 minkštimo); 
  • 1 obuolys; 
  • 250 g cukraus; 
  • 1/2 citrinos. 

Paruošimas: 

  1. Iš arbūzo pašalinkite žievelę, o minkštimą supjaustykite gabaliukais. Susmulkinkite jį pašalindami sėklas. 
  2. Nulupkite ir supjaustykite obuolį griežinėliais, kartu su arbūzu ir citrinos sultimis perkelkite į puodą ir pastatykite ant ugnies. 
  3. Suberkite cukrų ir virkite apie 40 minučių. Likus 10 minučių iki virimo pabaigos viską sumaišykite ir susmulkinkite panardinamuoju maišytuvu. 
  4. Pašalinkite paviršiuje esančias putas ir toliau maišykite. 
  5. Kai gausite norimą konsistenciją (visada paragaukite su lėkštele), piltuvėliu perpilkite uogienę į sterilizuotus stiklainius. Arbūzų uogienė paruošta.

Šią unikalią arbūzų uoginę galite tepti ant sumuštinių, blynų ar naudoti kaip įdarą pyragams. Tai puikus būdas mėgautis arbūzo skoniu net ir pasibaigus vasarai!

Greitas ir Paprastas Uogų Pyragas: Skanaus ir Lengvo Kepimo Receptas

$
0
0

Greitas ir Paprastas Uogų Pyragas: Skanaus ir Lengvo Kepimo Receptas

Ar kada nors norėjote sukurti skanų desertą, kuris būtų lengvas ir greitas? Šis uogų pyragas yra tobulas pasirinkimas! Su vos keliomis sudedamosiomis dalimis ir minimaliais kepimo įgūdžiais, galite paruošti kvapnią ir sultingą skanėstą, kuris patiks tiek šeimai, tiek svečiams. Nesvarbu, ar naudojate šviežias, ar šaldytas uogas, šis pyragas visada pasiteisins!

Štai greitas ir paprastas pyragas su uogomis, kuris sužavės jus ir jūsų svečius!

Ingredientai:

  • 200 g miltų
  • 150 g cukraus
  • 100 g sviesto (minkšto)
  • 2 kiaušiniai
  • 1 a.š. vanilinio cukraus
  • 1 a.š. kepimo miltelių
  • 200 g šviežių arba šaldytų uogų (pvz., aviečių, mėlynių arba bruknių)
  • Žiupsnelis druskos

Paruošimo būdas:

  1. Paruoškite tešlą:

    • Į didelį dubenį sudėkite sviestą, cukrų, vanilinį cukrų ir druską. Gerai išsukite, kol masė taps kreminė.
    • Po vieną įmuškite kiaušinius ir vėl gerai išsukite.
    • Įmaišykite miltus ir kepimo miltelius, kol viskas gerai susijungs.
  2. Uogų paruošimas:

    • Jei naudojate šaldytas uogas, jas prieš tai atšildykite ir nusausinkite.
    • Uogas galite apibarstyti šiek tiek miltų, kad jos nesukristų į pyrago dugną.
  3. Sujunkite viską:

    • Nedidelėje kepimo formoje (apie 20 cm) ištepkite sviestu arba išklokite kepimo popieriumi.
    • Supilkite tešlą į formą ir tolygiai paskirstykite.
    • Ant viršaus atsargiai išdėliokite uogas.
  4. Kepimas:

    • Įkaitinkite orkaitę iki 180 °C (356 °F) ir kepkite pyragą apie 30-35 minutes, kol jis taps auksinės spalvos ir bus tvirtas viduryje.
  5. Patiekimas:

    • Palikite pyragą atvėsti, tada supjaustykite ir patiekite su grietinėle arba ledais.

Skanaus! Šis pyragas puikiai tinka tiek šiltas, tiek šaltas, ir jį lengva pritaikyti pagal jūsų mėgstamas uogas!

Greitai rauginti pomidorai puode: receptas žiemai su šviežiais prieskoniais

$
0
0

Greitai rauginti pomidorai puode: receptas žiemai su šviežiais prieskoniais

Rūgštūs pomidorai – tai ne tik mėgstamas žieminės užkandžių pasirinkimas, bet ir puikus būdas išsaugoti šviežių pomidorų skonį bei aromatą ilgą laiką. Šis paprastas, tačiau efektyvus marinavimo būdas leidžia greitai pasigaminti sultingų ir pikantiškų pomidorų, kurie puikiai tinka tiek kasdieniam valgymui, tiek šventiniams stalams. Šiame recepte dalinamės, kaip paprasta ir greita pasigaminti šiuos gardžius užkandžius tiesiog namuose, naudojant šviežias žoleles ir prieskonius. Atraskite naują skonį, kuris papildys jūsų patiekalus ir nudžiugins šeimą bei draugus!

Ingredientai:

Pomidorams:

  • 3 kilogramai pomidorų (geriausia rinktis mažus, nepažeistus);
  • 1 ryšulėlis šviežių krapų;
  • 1 ryšulėlis šviežių petražolių;
  • 1 ryšulėlis šviežių kalendrų;
  • 5 česnako skiltelės (susmulkintos);
  • 1 arbatinis šaukštelis džiovinto raudonėlio;
  • 2 gvazdikėliai;
  • 15 žirnelių juodųjų pipirų;
  • 2 lauro lapai.

Sūrymui:

  • 2,2 litro šaltinio vandens;
  • 5 valgomieji šaukštai druskos.

Paruošimas:

  1. Pomidorų paruošimas:
    Prieš pradedant, gerai perrinkite pomidorus. Pasirinkite tik sveikus, nesugadintus vaisius. Nuplaukite juos po tekančiu vandeniu. Kiekviename pomidore, kotelio vietoje, padarykite mažą pjūvį, kad marinavimo procesas būtų efektyvesnis.

  2. Sūrymo gaminimas:
    Sudėkite pomidorus į didelį puodą ir užpilkite vandeniu, kad jie visiškai panirtų. Nusunkite vandenį į atskirą indą, nes jis bus naudojamas sūrymui. Į 1 litrą šalto vandens įberkite 1 valgomąjį šaukštą druskos, užvirinkite ir leiskite atvėsti.

  3. Prieskonių paruošimas:
    Smulkiai supjaustykite krapus, petražoles, kalendras ir susmulkintus česnakus. Įdėkite visus šiuos prieskonius tiesiai į pomidorus.

  4. Marinavimas:
    Į pomidorus įberkite juoduosius pipirus, gvazdikėlius, raudonėlį ir lauro lapus. Supilkite atvėsusį sūrymą, kad jis visiškai apsemtų pomidorus. Uždengite puodą marle ir ant viršaus uždėkite šiek tiek svorio (pvz., lėkštę), kad pomidorai būtų panardinti.

  5. Laikymas:
    Palikite pomidorus marinuotis kambario temperatūroje 3-4 dienoms. Per šį laiką stebėkite jų skonį - kuo ilgiau jie marinuosis, tuo intensyvesnis bus skonis.

  6. Baigimas:
    Po marinavimo laiko, paragaukite pomidorus ir, jei jie jums patinka, galite juos perkelti į švarius stiklainius. Laikykite šaldytuve arba palikite kambario temperatūroje dar kelioms dienoms, jei norite intensyvesnio skonio.

Papildomi patarimai:

  • Jei norite, galite pridėti papildomų prieskonių, tokių kaip raudonieji pipirai ar kartais net truputį cukraus, kad subalansuotumėte skonį.
  • Eksperimentuokite su skirtingomis žolelėmis ir prieskoniais pagal savo skonį!

Skanaus! Rūgštūs pomidorai puode puikiai tinka užkandžiams, salotoms arba kaip garnyras prie patiekalų.

Lengvi obuolių sausainiai: greitas ir skanus receptas kiekvienam

$
0
0

Lengvi obuolių sausainiai: greitas ir skanus receptas kiekvienam

Obuolių sausainiai – tai ne tik skanus desertas, bet ir puiki galimybė pasimėgauti šviežiais vaisiais. Šis receptas yra tokia paprasta, kad net ir pradedantysis virėjas sugeba jį įveikti. Minkšti, kvapnūs ir su švelniais obuolių gabalėliais, šie sausainiai taps mėgstamiausiu šeimos skanėstu, puikiai tinkančiu su arbata ar kava. Susipažinkite su paprastu būdu, kaip juos pasigaminti!

Puikus saldus kepinys, kurio paruošimas užtrunka vos pusvalandį. Šie sausainiai yra minkšti ir švelnūs, su obuolių gabalėliais, kurie suteikia jiems ypatingą skonį ir aromatą.

Sudedamosios dalys:

  • 150 g kvietinių miltų
  • 1 vištų kiaušinis
  • 5 valg. š. cukraus
  • 2 obuoliai
  • 60 g sviesto
  • 1 šaukštelis kepimo miltelių
  • žiupsnelis druskos
  • cukraus pudros (apibarstymui)
  • cinamono (apibarstymui)

Paruošimas:

  1. Tešlos paruošimas:Į dubenį sudėkite minkštą sviestą ir cukrų. Viską gerai ištrinkite mentele iki vientisos masės. Įmaišykite kiaušinį, druską, persijotus miltus ir kepimo miltelius. Išmaišykite, kol masė taps homogeniška.

  2. Obuolių paruošimas: Obuolius nulupkite, išskobkite sėklalizdžius ir supjaustykite vidutinio dydžio kubeliais. Sudėkite obuolius į tešlą ir dar kartą gerai išmaišykite. Jei norite, galite pridėti šiek tiek razinų ar graikinių riešutų, kad suteiktumėte sausainiams papildomą skonį.

  3. Kepimas: Ant kepimo pergamentu išklotos skardos šaukštais pilkite tešlą, darydami nedidelius tarpus. Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 25-30 minučių, kol sausainiai taps auksinės spalvos ir švelniai pakils.

  4. Pabaiga: Sumaišykite cukraus pudrą ir cinamoną. Išmaišykite ir apibarstykite paruoštus sausainius, kol jie dar šilti, kad cukrus geriau priliptų.

Papildomi patarimai:

  • Aromatas: Pridėkite šiek tiek vanilės ekstrakto į tešlą, kad suteiktumėte sausainiams papildomo aromato.
  • Patikrinimas: Prieš išimdami sausainius iš orkaitės, patikrinkite, ar jie yra iškepę, įdėdami dantų krapštuką – jis turėtų išeiti sausas.
  • Saugojimas: Saugokite sausainius uždaroje dėžutėje, kad jie išliktų minkšti ir švieži.

Šie obuolių sausainiai puikiai tinka su puodeliu arbatos ar kavos ir gali tapti mėgstamiausiu šeimos desertu! Bon appétit!

Naminiai blynai su obuoliais: Senovinis receptas, kupinas skonio

$
0
0

Naminiai blynai su obuoliais: Senovinis receptas, kupinas skonio

Naminiai blynai su obuoliais – tai ne tik skanus patiekalas, bet ir tradicija, kuri per amžius džiugina šeimas ir draugus. Šis senovinis receptas ne tik puikiai tinka pusryčiams, bet ir gali būti patiekalas, kuris sušildo širdis šaltomis dienomis. Sužinokite, kaip lengvai ir greitai pagaminti šiuos gardžius blynus, kurie pripildys virtuvę malonaus obuolių kvapo!

Naminiai blynai su obuoliais yra puikus tradicinis patiekalas, kurio šaknys siekia senovės laikus. Štai liaudiškas senovinis receptas, kuriuo galite pasigaminti skanius blynus su obuoliais:

Ingredientai:

  • 2 dideli obuoliai (geriausia rūgštūs, pvz., Antonovka)
  • 1 puodelis miltų
  • 1/2 puodelio pieno (arba vandens)
  • 1 kiaušinis
  • 1 šaukštelis cukraus (pagal skonį)
  • 1/2 šaukštelio druskos
  • 1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
  • Šiek tiek cinamono (pagal skonį)
  • Aliejaus kepimui

Paruošimas:

  1. Obuolių paruošimas: Obuolius nuskuskite, pašalinkite sėklas ir supjaustykite plonais griežinėliais.

  2. Tešlos paruošimas: Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, cukrų, druską, kepimo miltelius ir cinamoną. Įmuškite kiaušinį, supilkite pieną ir gerai išmaišykite, kol gausite lygiai tešlą.

  3. Obuolių pridėjimas: Į tešlą atsargiai įmaišykite obuolių griežinėlius, kad jie gerai pasiskirstytų.

  4. Kepimas: Įkaitinkite keptuvę su aliejumi ant vidutinės ugnies. Šaukštu pilkite tešlą su obuoliais į keptuvę, formuodami blynus. Kepkite, kol blyno paviršius ims burbuliuoti, tada apverskite ir kepkite dar apie 2-3 minutes, kol abi pusės taps auksinės.

  5. Patiekimas: Blynus patiekite karštus, apibarstytus cukrumi arba su medumi, uogiene ar grietine.

Patarimai:

  • Jei norite, galite pridėti razinų arba smulkintų riešutų į tešlą.
  • Eksperimentuokite su skirtingomis obuolių rūšimis, kad rastumėte savo mėgstamą skonį.

Šie naminiai blynai su obuoliais ne tik skanūs, bet ir puikus būdas prisiminti senovės tradicijas! Skanaus!

Blynai be gliuteno: Skanus ir sveikas receptas kiekvienam

$
0
0

Blynai be gliuteno: Skanus ir sveikas receptas kiekvienam

Blynai – tai vienas iš mėgstamiausių pusryčių patiekalų visame pasaulyje, tačiau tiems, kurie turi gliuteno netoleravimą, blynai dažnai lieka nepasiekiami. Laimei, šis blynų be gliuteno receptas suteikia galimybę mėgautis skoniu ir tekstūra, neatsisakant sveikos mitybos. Sužinokite, kaip lengvai ir greitai pagaminti šiuos skanius blynus, kurie patiks ne tik tiems, kas vengia gliuteno, bet ir visai šeimai!

Ingredientai:

  • 1 puodelis be gliuteno miltų (pvz., ryžių, kukurūzų arba migdolų)
  • 1/2 puodelio pieno (arba augalinio pieno)
  • 2 kiaušiniai
  • 1 šaukštas cukraus (pageidautina)
  • 1/2 šaukštelio druskos
  • 1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių
  • Aliejaus kepimui

Paruošimas:

  1. Tešlos paruošimas: Dideliame dubenyje sumaišykite be gliuteno miltus, cukrų, druską ir kepimo miltelius. Atskirame dubenyje suplakite kiaušinius su pienu. Tada supilkite skystus ingredientus į miltus ir gerai išmaišykite, kol gausite lygiai tešlą.

  2. Kepimas: Įkaitinkite keptuvę su aliejumi ant vidutinės ugnies. Supilkite šaukštą tešlos į keptuvę ir kepkite, kol blyno paviršius ims burbuliuoti. Apverskite ir kepkite dar apie 2-3 minutes, kol abi pusės bus auksinės.

  3. Patiekimas: Patiekite su mėgstamomis uogienėmis, medumi ar šviežiais vaisiais.

Informacija apie sveikatą

Blynai be gliuteno yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi celiakiją arba gliuteno netoleravimą. Gliuteno vartojimas tokiems asmenims gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, todėl šie blynai leidžia mėgautis skaniais pusryčiais ar užkandžiais be jokių rizikų.

Nauda:

  • Mažesnis gliuteno kiekis: Suteikia galimybę mėgautis blynų skoniu, nesikišant į sveikatą.
  • Daugiau maistinių medžiagų: Naudojant tokius miltus kaip migdolų arba ryžių, blynai gali būti turtingesni vitaminų, mineralų ir sveikųjų riebalų.
  • Individualizacija: Blynus lengva pritaikyti pagal asmeninius poreikius – galima pridėti vaisių, riešutų ar net šokolado gabaliukų.

Patarimas: Jei norite padidinti baltymų kiekį, pabandykite naudoti baltymų miltus (pvz., lieso sojos ar žirnių) kartu su be gliuteno miltais.

Mėgaukitės savo blynais be gliuteno į sveiką!

Minkšti ir sultingi kotletai: iš kiaulienos ir jautienos receptas

$
0
0

Minkšti ir sultingi kotletai: iš kiaulienos ir jautienos receptas

Minkšti ir sultingi kotletai – klasikinis patiekalas, kuris visada randa vietą ant mūsų stalo. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu, bet skaniu receptu, kaip paruošti kotletus iš kiaulienos ir jautienos, kurie ne tik puikiai tinka šeimos vakarienei, bet ir nustebins jūsų svečius. Sužinokite, kaip pasiekti tobulą tekstūrą ir skonį, kad kiekvienas kąsnis būtų malonumas!

Minkšti ir sultingi kotletai iš kiaulienos ir jautienos – puikus pasirinkimas, kurį galima ruošti įvairiais būdais. Štai receptas, kaip pasigaminti skanius kotletus:

Ingredientai:

  • 300 g kiaulienos faršo
  • 300 g jautienos faršo
  • 1 didelis svogūnas
  • 2-3 skiltelės česnako
  • 1 kiaušinis
  • 100 g batono (arba duonos)
  • 50 ml pieno
  • Druska ir pipirai pagal skonį
  • Krapai arba petražolės (pasirinktinai)
  • Alyvuogių aliejus kepimui

Paruošimas:

  1. Paruoškite duoną: Batono ar duonos gabalėlį pamerkite į pieną ir palikite keletą minučių, kol suminkštės.

  2. Sukapokite daržoves: Smulkiai supjaustykite svogūną ir česnaką.

  3. Sumaišykite ingredientus: Į didelį dubenį sudėkite kiaulienos ir jautienos faršą, suminkštintą duoną, kiaušinį, svogūną, česnaką, druską, pipirus ir smulkintus žoleles, jei naudojate. Gerai išminkykite masę, kol ji taps vientisa.

  4. Formuokite kotletus: Iš mėsos masės suformuokite norimos formos kotletus.

  5. Kepimas: Įkaitinkite aliejų keptuvėje. Kotletus kepkite ant vidutinės ugnies apie 4-5 minutes iš kiekvienos pusės, kol jie bus auksinės spalvos ir gerai iškepę.

Patiekimas:

Kotletus patiekite su šviežiomis daržovėmis, bulvių koše ar salotomis. Galite taip pat papildyti mėgstamu padažu, pavyzdžiui, pomidorų ar grietinės.

Patarimai:

  • Norėdami, kad kotletai būtų dar sultingesni, galite pridėti truputį sviesto arba grietinės į faršą.
  • Kepimo metu nedarykite per didelės ugnies, kad kotletai gerai iškeptų viduje ir nesudegtų išorėje.

Skanaus!


Lvovo sūrelis: tradicinis ukrainietiškas desertas, kurį lengvai pagaminsite namuose

$
0
0

Lvovo sūrelis: tradicinis ukrainietiškas desertas, kurį lengvai pagaminsite namuose

Lvovo sūrelis – tai ne tik skanus desertas, bet ir tikras klasikinis ukrainiečių virtuvės šedevras, kurio skonis sušildo širdį ir primena namų jaukumą. Šis sūrelis, pagamintas iš švelnios rūgštaus varškės, cukraus ir šviežių ingredientų, yra puikus pasirinkimas tiek šventėms, tiek kasdieniams patiekalams. Su savo minkšta konsistencija ir saldžiu, šiek tiek citrusu prieskoniu, jis yra idealus prie arbatos ar kavos. Šiame recepte pateiksime lengvą ir patikimą būdą, kaip pasigaminti šį gardų desertą namuose, kad galėtumėte džiaugtis jo skoniu kiekvieną dieną. Nepamirškite, kad sūrelis puikiai gali būti pritaikytas pagal jūsų skonį, tad drąsiai eksperimentuokite su ingredientais ir kurkite savitą versiją!

Ingredientai:

  • 900 g rūgpienio varškės;
  • 150 g cukraus;
  • 10 g vanilinio cukraus;
  • 4 dideli kiaušiniai;
  • 100 g sviesto;
  • 40 g manų kruopų;
  • 20 g krakmolo;
  • 125 g razinų (arba pagal norą džiovintų abrikosų/arba);
  • Vienos citrinos žievelė.

Glazūrai:

  • 8 šaukštai cukraus;
  • 4 šaukštai kakavos;
  • 8 šaukštai pieno;
  • 50 g sviesto.

Gaminti:

  1. Paruoškite varškės masę: Giliame dubenyje sumaišykite varškę, cukrų ir kiaušinius. Naudokite blenderį, kad gautumėte vienodą konsistenciją. Tada pridėkite sviestą, manų kruopas ir krakmolą. Gerai išmaišykite.

  2. Pridėkite razinas ir citrinos žievelę: Razinas pamirkykite verdančiame vandenyje 1 minutę, tada nukoškite. Į varškės masę pridėkite razinas ir smulkiai sutrintą citrinos žievelę, švelniai išmaišykite.

  3. Gaminimas: Padarykite varškės masę į stačiakampes formas, išklotame kepimo popieriumi. Kepkite įkaitintoje iki 180 °C orkaitėje apie 45–50 minučių. Leiskite atvėsti.

  4. Glazūros gaminimas: Mažame puode sumaišykite kakavą, pieną ir cukrų. Ant ugnies maišykite, kol masė sutirštės. Tada pridėkite sviestą ir gerai išmaišykite, kol bus vienoda.

  5. Patiekimas: Atvėsusį sūrelį apipilkite glazūra ir padėkite į šaldytuvą, kad ji sustingtų.

Pastaba:

Šis desertas puikiai tiks prie arbatos ar kavos ir taps bet kurio stalo žvaigžde! Jei norite eksperimentuoti, pabandykite pridėti riešutų ar įvairių džiovintų vaisių.

Neįtikėtinas obuolių pyragas su meringe: skonis, kuris nustebins!

$
0
0

Neįtikėtinas obuolių pyragas su meringe: skonis, kuris nustebins!

Obuolių pyragas su meringe – tai ne tik tradicinis desertas, bet ir tikras skonių šedevras, kuris sujungia saldžius obuolius, gaivų citrinos aromatą ir purią meringę. Šis receptas leis jums sukurti pyragą, kuris neabejotinai sužavės tiek šeimą, tiek draugus. Pasinerkite į kepimo džiaugsmą ir sužinokite, kaip lengvai galite paruošti šį gardų desertą.

Aprašymas: Šis obuolių pyragas su meringe yra ne tik skanus, bet ir gausus obuolių įdaro, suteikiančio jam unikalų skonį. Paruoškite jį ir nustebinkite savo artimuosius!

Ingredientai:

Tešlai:

  • 220 g miltų
  • 120 g sviesto (minkšto)
  • 60 g cukraus
  • 60 g cukraus pudros
  • 3 kiaušinių tryniai
  • 1 g vanilino

Įdarui:

  • 3 dideli obuoliai
  • 1/2 citrinos (sultys ir žievelė)
  • Malto cinamono pagal skonį

Meringei:

  • 3 kiaušinių baltymai
  • 200 g cukraus

Paruošimas:

  1. Tešlos paruošimas:

    • Minkštą sviestą sumaišykite su persijotais miltais, cukraus pudra ir vaniliniu cukrumi.
    • Išminkykite tešlą, kad į ją patektų kuo daugiau oro. Suformuokite rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 30 minučių.
  2. Įdaro paruošimas:

    • Obuolius nulupkite ir supjaustykite plonomis skiltelėmis.
    • Sudėkite obuolius į dubenį, pridėkite citrinos sultis, žievelę ir cinamoną. Gerai išmaišykite, kad ingredientai susijungtų.
  3. Pyrago formavimas:

    • Iš šaldytos tešlos suformuokite paplotėlį su šonais (įdėkite į pyrago formą, kad susidarytų kraštai).
    • Į vidurį sudėkite obuolių įdarą ir kepkite orkaitėje (180 °C) apie 30 minučių, kol tešla taps auksinės spalvos.
  4. Meringės ruošimas:

    • Plakite kiaušinių baltymus, kol pradės formuotis putos.
    • Po truputį pridėkite cukrų ir plakite, kol masė taps standi ir blizgi.
  5. Pyrago užbaigimas:

    • Išimkite pyragą iš orkaitės, ant viršaus užtepkite meringę.
    • Grąžinkite į orkaitę ir kepkite 90 °C temperatūroje, kol meringė taps auksinės spalvos (apie 30-40 minučių).
  6. Patiekimas:

    • Leiskite pyragui atvėsti, tada supjaustykite ir patiekite. Skanaus!

Šis obuolių pyragas su meringe tikrai nustebins savo skoniu ir tekstūra. Nors receptas gali atrodyti sudėtingas, rezultatas bus vertas pastangų!

Kaip sėkmingai konservuoti pomidorus: paprastas receptas ir patarimai

$
0
0

Kaip sėkmingai konservuoti pomidorus: paprastas receptas ir patarimai

Pomidorai – tai ne tik skanūs, bet ir maistingi vaisiai, kurie puikiai tinka įvairiems patiekalams. Konservavimas leidžia išsaugoti jų skonį ir naudingas savybes ilgam. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu, bet efektyviu receptu, kuris padės jums pasiruošti šviežių pomidorų atsargoms žiemai. Sužinokite, kaip lengvai ir greitai galite mėgautis pomidorų skoniais net ir šaltuoju metų laiku!

Štai paprastas receptas pomidorų konservavimui, kuris leis jums mėgautis šviežiais skoniais ir žiemą!

Ingredientai:

  • 1 kg šviežių pomidorų (geriausia rinktis tvirtus, prinokusius)
  • 2-3 skiltelės česnako
  • 1-2 šakelės šviežio baziliko (arba kito mėgstamo prieskonio)
  • Druska (apie 1-2 šaukštai, pagal skonį)
  • Cukrus (1 šaukštas, jei norite subalansuoti rūgštumą)
  • 1-2 šaukštai acto (9% arba obuolių acto)
  • 1 litro stiklainis (sterilizuotas)

Vykdymo eiga:

  1. Pasiruošimas:

    • Gerai nuplaukite pomidorus, pašalinkite kotelius. Jei norite, galite supjaustyti juos pusiau arba ketvirčiais.
  2. Sterilizacija:

    • Sterilizuokite stiklainį ir dangtelį, juos pavirinkite karštame vandenyje arba įdėkite į orkaitę 10-15 minučių 100°C temperatūroje.
  3. Pomidorų sluoksniavimas:

    • Į stiklainį dėkite sluoksniais pomidorų, tarp jų pridėkite smulkintą česnaką, baziliką, druską ir cukrų. Kartokite, kol užpildysite stiklainį.
  4. Skysčio paruošimas:

    • Jei pomidorai neatsipalaiduoja pakankamai sulčių, galite paruošti marinatą: virkite vandenį su druska, cukrumi ir actu, kol druska ir cukrus išsiskaidys. Paskui supilkite į stiklainį.
  5. Užsukimas:

    • Užpildykite stiklainį iki viršaus pomidorų sultimis arba paruoštu marinatu. Uždenkite dangčiu.
  6. Sterilizacija stiklainio:

    • Įdėkite stiklainį į didelį puodą su vandeniu (vanduo turi apsemti stiklainio pusę) ir užvirkite. Virkite 15-20 minučių.
  7. Atvėsinimas:

    • Išimkite stiklainį, uždenkite antklode ir leiskite atvėsti natūraliai.
  8. Laikymas:

    • Laikykite stiklainius tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje.

Patiekalų idėjos:

Konservuoti pomidorai puikiai tinka padažams, sriuboms ir įvairiems troškiniams, taip pat gali būti naudojami kaip garnyras.

Skanaus!

Skanus obuolių pyragas: lengvas receptas šeimos susibūrimams

$
0
0

Skanus obuolių pyragas: lengvas receptas šeimos susibūrimams

Obuolių pyragas yra tradicinis desertas, kuris puikiai tinka tiek kasdieniams, tiek ypatingiems renginiams. Šis receptas, paremtas šviežių obuolių skoniu ir aromatingais priedais, yra lengvai paruošiamas, tad net ir pradedantieji virtuvėje galės jį pasigaminti. Sužinokite, kaip sukurti šį skanų pyragą, kuris neabejotinai sužavės jūsų šeimą ir draugus.

Obuolių pyragas

Ingredientai:

  • 4-5 vidutiniai obuoliai
  • 200 g cukraus
  • 200 g miltų
  • 100 g sviesto (minkšto)
  • 3 kiaušiniai
  • 1 a.š. vanilės ekstrakto
  • 1 a.š. kepimo miltelių
  • Žiupsnelis druskos
  • Cukraus pudros (papuošimui, neprivaloma)

Skanus obuolių pyragas: lengvas receptas šeimos susibūrimams

Paruošimas:

  1. Paruoškite obuolius: Obuolius nulupti, išimti sėklas ir supjaustyti plonais griežinėliais.

  2. Tešlos paruošimas:

    • Dideliame dubenyje sumaišykite minkštą sviestą su cukrumi, kol gausite kreminę masę.
    • Po vieną įmuškite kiaušinius, gerai išmaišykite po kiekvieno.
    • Į masę įmaišykite vanilės ekstraktą.
    • Atskirame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską, tada palaipsniui įmaišykite į sviesto masę.
  3. Pyrago sudėjimas:

    • Paruoštą tešlą supilkite į kepimo formą (pavyzdžiui, 24 cm).
    • Ant tešlos išdėliokite obuolių griežinėlius, juos šiek tiek paspausdami.
  4. Kepimas:

    • Įkaitinkite orkaitę iki 180°C ir kepkite pyragą apie 30-40 minučių, kol paviršius taps auksinės spalvos ir pyragas bus iškepęs.
  5. Patiekimas:

    • Išėmus iš orkaitės, leiskite pyragui atvėsti, o tada pabarstykite cukraus pudra (neprivaloma).

Skanaus!

Skanus obuolių džemas: lengvas receptas, praturtintas cinamonu

$
0
0

Skanus obuolių džemas: lengvas receptas, praturtintas cinamonu

Obuolių džemas yra puikus būdas išsaugoti šviežių obuolių skonį visiems metams. Šis receptas ne tik lengvas, bet ir leidžia eksperimentuoti su skirtingais prieskoniais, kad kiekvienas puodelis būtų unikalus. Pasinerkite į obuolių pasaulį ir sužinokite, kaip pasigaminti mėgstamą džemą, kuris puikiai tiks prie skrebučių, pyragų ar net tiesiog šaukšteliu!

Obuolių džemas

Ingredientai:

  • 1 kg obuolių
  • 600 g cukraus
  • 1 citrinos sultys
  • 1 a.š. cinamono (pagal skonį)
  • 200 ml vandens

Paruošimas:

  1. Obuolių paruošimas: Obuolius nuplaukite, nuskuskite, išimkite sėklas ir supjaustykite mažais gabaliukais.
  2. Virinimas: Į didelį puodą sudėkite obuolius, supilkite vandenį ir užvirkite. Virkite ant vidutinės ugnies, kol obuoliai suminkštės (apie 15-20 min.).
  3. Cukraus pridėjimas: Į puodą supilkite cukrų ir citrinos sultis. Gerai išmaišykite ir virkite dar apie 30-40 minučių, kol džemas sutirštės.
  4. Prieskoniai: Paskutinius 5 minutes pridėkite cinamoną, jei norite. Gerai išmaišykite.
  5. Šaldymas: Karštą džemą supilkite į sterilizuotus stiklainius, uždenkite dangteliais ir apvertę palikite atvėsti.

Skanus obuolių džemas: lengvas receptas, praturtintas cinamonu

Patiekimas:

Šis obuolių džemas puikiai tinka ant skrebučių, pyragų, blynų ar tiesiog kaip desertas.

Pastaba:

Jei norite, galite įberti ir kitų prieskonių, pvz., gvazdikėlių ar imbiero, kad gautumėte unikalesnį skonį.

Skanaus!

  1. Naminiai blynai su obuoliais: Senovinis receptas, kupinas skonio
  2. Blynai be gliuteno: Skanus ir sveikas receptas kiekvienam
  3. Mano receptas bet kokiai progai: skanūs arbatos pyragaičiai

Nostalgijos sausainiai per mėsmalę: trapūs ir gardūs skoniai

$
0
0

Nostalgijos sausainiai per mėsmalę: trapūs ir gardūs skoniai

Kiekvienas iš mūsų turi saldžių prisiminimų iš vaikystės – ir kas gali būti geriau nei prisiminti tuos momentus, gaminant naminius sausainius per mėsmalę? Šis receptas ne tik sugrąžins jums prisiminimus, bet ir suteiks galimybę pasimėgauti ypatingu skoniu, kurį lengva paruošti. Pasinerkite į kepimo džiaugsmą ir mėgaukitės šiltais, traškiais sausainiais, kurie kupini meilės ir šeimos tradicijų.

Sausainiai per mėsmalę– tai nostalgiški, trapūs ir itin gardūs sausainiai, kurie sugrąžina į vaikystės laikus. Šie sausainiai gaminami iš paprastų ingredientų: sviesto, miltų ir cukraus, o jų forma išgaunama naudojant mėsmalę su specialiu antgaliu. Kiekvienas sausainis tampa unikalus, su išraiškingais raštais, kurie suteikia jiems žavesio. Kepant namai prisipildo šilto ir jaukaus aromato, o sausainiai tampa traškūs ir lengvi.

Tai ne tik saldus užkandis prie kavos ar arbatos, bet ir širdžiai mielas prisiminimas, dalinantis šiuo paprastu malonumu su šeima ar draugais. Šių sausainių receptas puikiai tinka šeimos susibūrimams ar draugų vakarėliams: juos galima gaminti kartu, dalijantis prisiminimais ir juokais.

Be to, galite įtraukti įvairių ingredientų, pvz., smulkintų riešutų ar džiovintų vaisių, kad sausainiai taptų dar skanesni. Pavyzdžiui, pridėjus kriaušių ar abrikosų, sausainiai įgis vaisių aromatą, o smulkintų lazdyno riešutų traškumas suteiks papildomo žavesio.

Redakcijos komentaras - majonezas yra puikus priedas gaminant desertus. Skonio visai nesijaučia, o kepiniai būna ypatingai purūs.

Sausainius gardinkite tirpintu šokoladu, naudojant pienišką, baltąjį ar miksą abiejų.

Ingredientai

  • Sviestas: 180g (kambario temperatūros)
  • Cukrus: 140g
  • Vanilinis cukrus: 0,5 arb. š.
  • Kiaušiniai: 1 vnt.
  • Majonezas: 200ml
  • Miltai: 500 g
  • Kepimo milteliai: 0,5 arb. š.

Recepto paruošimas

  1. Dubenyje išsukti kambario temperatūros sviestą su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purumo.
  2. Į masę įmušti kiaušinį ir sudėti majonezą. Gerai išmaišyti, kol masė taps vientisa.
  3. Pamažu sudėti persijotus miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, ir maišyti, kol gausis tanki tešla, kuri nekimba prie rankų.
  4. Gautą masę dėti į mėsmalę su sausainiams tinkamu antgaliu ir formuoti sausainius. Suformuotus išdėlioti kepimo popieriumi ištiestoje kepimo skardoje.
  5. Orkaitę įkaitinti iki 180 °C temperatūros ir sausainius kepti iki kol jie taps gražios auksinės spalvos, apie 12-15 minučių.

Baigę, leiskite sausainiams šiek tiek atvėsti, o vėliau skanaukite su arbata ar kava – tai tikras džiaugsmas kiekvienam!

Karamelinis Tinginių Vyniotinis su Varške: Saldus Džiaugsmas!

$
0
0

Karamelinis Tinginių Vyniotinis su Varške: Saldus Džiaugsmas!

Karamelinis tinginys– vyniotinis su varške – tai nepaprastai gardus desertas, sujungiantis klasikinio tinginio paprastumą su varškės gaivumu ir karamelės saldumu. Šis vyniotinis išsiskiria savitu skoniu ir tekstūra: karamelės skonio sausainių pagrindas yra švelniai saldus ir traškus, o įdaras iš varškės suteikia desertui lengvumo ir švelnumo. Varškė praturtina desertą subtiliu rūgštumu, kuris puikiai dera su karamelės saldumu, sukurdamas nepakartojamą skonio derinį.

Šis desertas ne tik greitai ir lengvai pagaminamas, bet ir ypatingai skanus, todėl jis neabejotinai taps mėgstamu desertu kiekvieno, mėgstančio saldumynus. Jo paruošimas yra ideali proga įtraukti vaikus į virtuvę – jie mėgausis tiek kepimo procesu, tiek gautu rezultatu. Pasidalinkite šiuo desertu su draugais ir šeima, ir stebėkite, kaip kiekvienas mielai prašo dar vieno gabalėlio!

Redakcijos komentaras: Papuoškite vyniotinį ir jis taps tikra stalo puošmena! Apliekite tirpintu šokoladu, karamelės padažu arba apiberkite skrudintais riešutais, kurie suteiks papildomo traškumo ir skonio kontrasto. Taip pat galite pridėti šviežių uogų, pavyzdžiui, aviečių ar mėlynių, kurios ne tik pagerins skonį, bet ir papuoš desertą savo spalvomis.

Ingredientai

  • Sausainiai: 430g (galite naudoti sausainius su karamelės skoniu)
  • Rududu: 300g
  • Sviestas: 100g
  • Varškė: 180g
  • Graikiškas jogurtas: 80g
  • Cinamono žiupsnelis: (pasirinktinai, suteiks šilumos ir papildomo skonio)

Recepto paruošimas

  1. Sviesto ištirpinimas: Keptuvėje ištirpinti sviestą ir leisti atvėsti.
  2. Sausainių paruošimas: Sausainius susmulkinti iki trupinių (patogiausia tai padaryti maisto smulkintuvu). Sumaišyti sausainius su sviestu ir rududu iki vientisos masės.
  3. Tešlos formavimas: Iš pradžių maišykite šaukštu, vėliau minkykite rankomis, kol gausis vientisa tešla.
  4. Tešlos lakštas: Pasiruoškite lakštą kepimo popieriaus. Ant jo paskleiskite gautą masę. Paskirstykite rankomis, tuomet pasinaudokite kočėlu, kad gautųsi gražus tešlos paplotėlis.
  5. Kremo paruošimas: Varškę sumaišykite su jogurtu ir, jei pageidaujate, cinamonu. Gautą masę paskleiskite per visą tešlos pagrindą.
  6. Vyniotinio formavimas: Naudodamiesi kepimo popieriaus lakštu, atsargiai susukite vyniotinį. Popierius padės išlaikyti tešlą, kad neplyštų.
  7. Vyniotinio atvėsinimas: Susuktą vyniotinį perkelkite į šaldytuvą, kad sutvirtėtų. Palikite bent 2 valandas, kad skoniai gerai susijungtų ir vyniotinis taptų tvirtesnis.

Patiekimas

Išėmus vyniotinį iš šaldytuvo, supjaustykite jį norimo dydžio gabalėliais. Patiekite su šokolado, karamelės padažu ar šviežių uogų gausa. Mėgaukitės kiekvienu kąsniu ir dalinkitės džiaugsmu su artimaisiais!


Šaltalankių uogienė: sveikatos ir skanumo derinys

$
0
0

Šaltalankių Uogų Nauda ir Receptai

Vasaros metu norime mėgautis šviežiais vaisiais ir uogomis, tačiau šaltajam sezonui pasitikti turėtume pasirūpinti ir vitaminais. Šaltalankiai, nors ir mažiau pamėgti dėl savo rūgštaus ir astringentinio skonio, yra vieni maistingiausių uogų, turinčių daugybę sveikatai naudingų savybių. Jų sudėtyje gausu vitaminų C, A, E, K, D, taip pat antioksidantų, riebalų rūgščių ir flavonoidų, kurie stiprina imuninę sistemą, gerina odos būklę ir mažina uždegimus. Šaltalankių uogų nauda išryškėja, kai jos yra apdorojamos, todėl siūlome keletą gardžių ir naudingų receptų.

Klasikinė Šaltalankių Uogienė

Ingredientai:

  • 1 kg šaltalankių uogų
  • 1 kg cukraus
  • 200 ml vandens

Gaminimas:

  1. Atskirkite šaltalankių uogas nuo šakelių ir gerai nuplaukite.
  2. Puode ištirpinkite cukrų vandenyje, kol jis visiškai ištirps.
  3. Į verdantį sirupą suberkite šaltalankių uogas. Virkite ant mažos ugnies apie 5 minutes, nuolat maišydami.
  4. Nuo viryklės nukelkite, leiskite atvėsti 3-4 valandas. Tada vėl užvirkite ir leiskite vėl atvėsti.
  5. Supilkite uogienę į sterilizuotus stiklainius ir laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

Ši uogienė puikiai tinka su desertiniais sūriais, ledais ar pyragais.

Šaltalankių Uogienė su Apelsinais

Ingredientai:

  • 500 g šaltalankių uogų
  • 500 g cukraus uogienėms
  • 3 apelsinai
  • 3 šakelės čiobrelių
  • 5 džiovinti gvazdikėliai

Gaminimas:

  1. Uogas nuplaukite ir perrinkite.
  2. Į storadugnį puodą suberkite dalį cukraus ir leiskite jam ištirpti.
  3. Pridėkite sukapotus čiobrelius, gvazdikėlius ir apelsinus, supjaustytus nedidelėmis riekelėmis. Leiskite apelsinams karamelizuotis.
  4. Sudėkite šaltalankius ir likusį cukrų, virkite apie 15 minučių, kartais pamaišydami.
  5. Karštą uogienę supilkite į sterilizuotus stiklainius ir laikykite vėsioje vietoje.

Ši uogienė puikiai tinka ne tik kaip užkandis, bet ir kaip ingredientas desertams.

Šaltalankių Džemas

Ingredientai:

  • 1 kg šaltalankių uogų
  • 750 g cukraus
  • 500 ml vandens

Gaminimas:

  1. Uogas nuimkite nuo šakelių ir nuplaukite.
  2. Uogas suberkite į puodą, užpilkite vandeniu, užkaiskite ir virkite ant silpnos ugnies 15 min.
  3. Perkoškite uogas per musliną, kad gautumėte šaltalankių sultis.
  4. Į sultis suberkite cukrų ir virkite apie 10 min. ant vidutinės ugnies.
  5. Supilkite džemą į sterilizuotus stiklainius ir laikykite tamsioje, vėsioje vietoje.

Šis džemas puikiai tiks tepti ant duonos, gardinti košes arba kaip ingredientas įvairiems desertams.

Šaltalankiai yra ne tik skanūs, bet ir ypatingai naudingi, todėl verta juos įtraukti į savo mitybą. Pasigaminę šaltalankių uogienę ar džemą, turėsite puikią galimybę mėgautis šių uogų gydomosiomis savybėmis visą žiemą. Taip pat nepamirškite, kad šaltalankių produktai puikiai tinka kaip kalėdinės dovanos!

Moliūgų koldūnai: skanus ir švelnus rudens patiekalas

$
0
0

Moliūgų koldūnai: skanus ir švelnus rudens patiekalas

Ruduo — tai sezonas, kai švieži moliūgai tampa ypač populiarūs virtuvėje. Moliūgų koldūnai, pasižymintys švelniu skoniu ir unikaliu aromatu, yra puikus pasirinkimas tiek vakarienei, tiek šventiniams patiekalams. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu receptu, kuris leis jums pasigaminti šiuos skanius koldūnus, idealiai tinkančius tiek su jogurtu, tiek kaip saldus desertas.

Koldūnai su moliūgais būna labai švelnūs ir skanūs. Tešla koldūnams ruošiama pačiu paprasčiausiu būdu, o įdaras - griežinėliais supjaustytas keptas moliūgas. 

Koldūnai su moliūgais 

Ingredientai:

  • Moliūgų minkštimas - 300 g; 
  • augalinis aliejus - 30 ml; 
  • miltai - 400 g; 
  • vanduo - 180 ml; 
  • druska - 15 g; 
  • cukraus - 40 g. 

Paruošimas: 

  1. Pirmiausia paruoškite koldūnų įdarą. Tam moliūgo minkštimą patepkite puse augalinio aliejaus, suvyniokite į folijos lakštą ir 15-20 min. kepkite 200 °C temperatūros orkaitėje. 
  2. Kol moliūgas kepa, paruoškite tešlą koldūnams. Miltus ir 6 g druskos persijokite per smulkų sietelį į platų dubenį. Supilkite vandenį ir gerai išminkykite tešlą. Suformuokite iš jos rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir palikite vėsioje vietoje 1,5 valandos. 
  3. Tada tešlą padalykite į 25 g porcijas. Kiekvieną jų iškočiokite į ploną plokščią duoną. Smulkiai supjaustykite keptą moliūgą. Paskirstykite ant tešlos paplotėlių, pagardinkite druska ir cukrumi. 
  4. Užspauskite kraštus, kad gautųsi koldūnai. Dėkite koldūnus ant padėklo arba lentos, atsargiai uždenkite maistine plėvele. Dėkite į šaldiklį maždaug 1 valandai. 
  5. Dideliame puode užvirinkite vandenį ir šiek tiek pasūdykite. Galite įpilti šaukštą augalinio aliejaus. Į verdantį vandenį suberkite koldūnus. Vėl užvirkite ir virkite 3 minutes. Išimkite juos dantytu šaukštu ir sudėkite į lėkštes. 
  6. Šiuos koldūnus galima patiekti su natūraliu jogurtu arba iš jų pagaminti originalų ukrainietišką desertą, paskanintą skystu medumi ir apibarstytą smulkintais riešutais: graikiniais riešutais, migdolais arba lazdyno riešutais.

Moliūgas — tai ne tik skanus, bet ir sveikas ingredientas, turintis daug maistingųjų medžiagų, vitaminų ir antioksidantų. Koldūnai su moliūgais yra puikus būdas pasinaudoti šiuo produktu, nes jie yra sotūs, lengvai paruošiami ir tinka įvairioms progoms.

Saldus kavos receptas su baltu šokoladu ir moliūgu: rudens skonis

$
0
0

Saldus kavos receptas su baltu šokoladu ir moliūgu: rudens skonis

Ruduo atneša ne tik vėsų orą, bet ir gausybę sezoninių gėrybių, iš kurių viena – moliūgas. Šiame straipsnyje pristatysime ne tik skanų kavos receptą su moliūgu ir baltu šokoladu, bet ir aptarsime moliūgo naudą sveikatai. Moliūgas yra ne tik skanus, bet ir naudingas ingredientas, kuris puikiai papildys jūsų rudeninę mitybą.

Receptas

Ingredientai:

  • 1/2 puodelio balto šokolado;
  • 2 skardinės sutirštinto pieno;
  • 1 puodelis moliūgo tyrės;
  • 1 arbatinis šaukštelis moliūgo prieskonių;
  • 1 valgomasis šaukštas vanilės ekstrakto;
  • 3 puodeliai pieno;
  • 1 puodelis tirpios kavos;

Paruošimo būdas:

  1. Sumaišykite visus ingredientus dideliame puode. Virkite, kol baltas šokoladas ir kava visiškai ištirps, tačiau nesileiskite iki virimo. Tai užtruks apie 8 minutes.
  2. Kai viskas gerai ištirps, leiskite kavos mišiniui atvėsti apie 10 minučių, kad skoniai geriau susijungtų.
  3. Patiekite kavą su ledu, kad ji būtų gaivi ir skani.

Patiekimo idėjos: Kava gali būti puošiamas karamele, sutraiškytomis moliūgo sausainiais ir plakta grietinėle. Tai ne tik pridės skonio, bet ir suteiks estetinį vaizdą jūsų gėrimui. Išbandykite šį receptą ir mėgaukitės rudens atmosfera su kiekvienu gurkšniu!

Pasimėgaukite šiuo saldžiu ir aromatingu kavos gėrimu, kuris puikiai tiks tiek ramiems šeimos vakarams, tiek šventinėms progoms.

Moliūgas yra puikus maisto produktas, turintis daug naudingų savybių. Štai keletas svarbiausių moliūgo naudų sveikatai:

  1. Maistingumas: Moliūgas yra turtingas vitaminais (ypač A, C ir E) ir mineralais, tokiais kaip kalis ir magnis. Vitamino A kiekis padeda palaikyti gerą regėjimą.

  2. Antioksidantai: Moliūge gausu antioksidantų, tokių kaip karotenoidai (pvz., beta karotenas), kurie padeda kovoti su oksidaciniu stresu ir gali mažinti lėtinių ligų riziką.

  3. Svorio kontrolė: Moliūgas yra mažai kalorijų turintis, bet turtingas skaidulų. Skaidulos padeda jaustis sočiai, kas gali padėti kontroliuoti svorį.

  4. Širdies sveikata: Moliūgas turi daug kalio, kuris yra svarbus širdies veiklai. Kalis padeda reguliuoti kraujospūdį ir sumažina insulto riziką.

  5. Imuninė sistema: Dėl didelio vitamino C kiekio, moliūgas stiprina imuninę sistemą. Reguliarus moliūgo vartojimas gali padėti organizmui kovoti su infekcijomis.

  6. Odos sveikata: Moliūgo ekstraktai dažnai naudojami kosmetikoje dėl savo drėkinančių savybių. Vitaminai ir antioksidantai padeda išlaikyti odą sveiką ir jaunatvišką.

  7. Virškinimo sveikata: Moliūgas yra puikus skaidulų šaltinis, kuris padeda užtikrinti gerą virškinimą ir reguliuoti žarnyno veiklą.

  8. Miegui: Moliūgas gali turėti teigiamą poveikį miegui dėl amino rūgšties triptofano, kuris padeda gaminti serotoniną ir melatoniną, gerinančius miego kokybę.

Įtraukus moliūgą į savo mitybą, galite pasinaudoti visomis šiomis naudingomis savybėmis ir mėgautis šiuo skaniu rudens gėriu!

Moliūgas yra labai universalus ingredientas, naudojamas ne tik gėrimuose, bet ir desertuose ar net patiekaluose. Pavyzdžiui, moliūgo sriuba su imbieru ir kokosų pienu yra puikus pasirinkimas šaltoms dienoms. Be to, moliūgo sėklos yra puikus sveikųjų riebalų ir baltymų šaltinis, kurias galite naudoti kaip užkandį arba salotų priedą.

Šventinis obuolių ir riešutų pyragas

$
0
0

Šventinis obuolių ir riešutų pyragas

Žiema dažnai atneša šventinę nuotaiką ir troškimą pasinerti į jaukius skonius. Šventinis obuolių ir riešutų pyragas yra puikus pasirinkimas šiam laikotarpiui, nes jis ne tik kvepia žiemos aromatais, bet ir suteikia galimybę suartinti šeimą ir draugus prie stalo. Šiame straipsnyje pasidalinsime nuostabiu receptu, kuris nepaliks abejingų ir džiugins visus skanėstų mylėtojus.

Šventinė obuolių ir riešutų tešla: šiluma ir jaukumas jūsų namuose

Žiema – tai metas, kai norisi šilumos, jaukumo ir saldžių skonių. Šventiniai kepiniai, tokie kaip obuolių ir riešutų pyragas, puikiai atspindi šią atmosferą. Šis receptas ne tik džiugina akį, bet ir suteikia galimybę pasinėrusiems į virtuvę pasimėgauti kūryba.

Ingredientai:

  • Cukrus – 150 g
  • 1 citrinos žievelė (sutarkuota)
  • Obuoliai – 0,5 kg
  • Pienas – 3 šaukštai
  • Sviestas – 150 g
  • Kiaušiniai – 2 vnt.
  • Sausas baltas vynas – 3 šaukštai
  • Blynų miltai – 1 stiklinė
  • Razinos be kauliukų – 50 g
  • kedro riešutai – 2 šaukštai

Paruošimo būdas:

 

Nuplaukite razinas ir 30 minučių pamirkykite baltajame vyne. Obuolius nulupkite, supjaustykite griežinėliais ir išimkite šerdį.

Keptuvėje įkaitinkite 1 valgomąjį šaukštą sviesto, sudėkite obuolius ir 2 valgomuosius šaukštus cukraus. Maišydami kepkite 5 minutes. Sudėkite razinas ir vyną ir kepkite dar 6-8 minutes, kol obuoliai suminkštės. Nuimkite nuo ugnies ir leiskite atvėsti.

Suminkštinkite likusį sviestą ir dubenyje išsukite su likusiu cukrumi. Toliau plakant po vieną įmuškite kiaušinius. Palaipsniui suberkite miltus ir citrinos žievelę, supilkite pieną ir išminkykite vientisą tešlą.

Silikoninę formą išpurkškite vandeniu, supilkite į ją obuolių masę ir išlyginkite paviršių.

Įkaitinkite orkaitę iki 190 °C temperatūros. Supilkite tešlą ant obuolių, išlyginkite mentele ir kepkite 30-35 min.

Riešutus paskrudinkite sausoje keptuvėje, kol taps auksinės spalvos, 4 min. Atvėsinkite pudingą formoje, išverskite į lėkštę ir papuoškite riešutais. Pabarstykite cukraus pudra.

Šventinis obuolių ir riešutų pyragas

Pasigaminkite šį nuostabų šventinį pyragą, kuris ne tik sušildys jūsų širdį, bet ir taps puikiu desertu šventiniuose valgymuose. Obuoliai, razinos ir riešutai sukuria puikų skonį, kuris primena šaltas žiemos dienas ir šiltas šeimos akimirkas.

Ragaukite šį pyragą su šeima ir draugais, dalinkitės akimirkomis – tai ne tik maistas, bet ir meilės, šilumos bei rūpesčio simbolis. Kiekvienas kąsnis atneš šventinę nuotaiką į jūsų namus!

2023 m. kulinarinių naujienų kontekste vis daugiau dėmesio skiriama sveikesniems desertams, naudojant natūralius saldiklius ir organinius ingredientus. Daugėja receptų, kuriuose naudojami maistingesni riešutai ir vaisiai, siekiant ne tik skanauti, bet ir rūpintis sveikata. Taip pat populiarėja desertai, skirti veganams ir žmonėms, turintiems alergijų.

Pikantiškas moliūgų ir ryžių pudingo pyragas: šventinė idėja

$
0
0

Pikantiškas moliūgų ir ryžių pudingo pyragas: šventinė idėja

Ar kada nors pagalvojote, kad klasikinis ryžių pudingas gali tapti intriguojančiu pyragu? Moliūgas, sujungtas su kreminiais ryžiais, pagardintas spanguolėmis ir pikantiškais riešutais, ne tik praturtina skonį, bet ir suteikia naują gyvenimą jau gerai žinomam patiekalui. Šis receptas puikiai tinka tiek šventiniams renginiams, tiek kasdieniam desertui, todėl kviečiame pasinerti į šią skanią kulinarinę kelionę!

Ryžių pudingus žino visi, tačiau ne visi juos mėgsta. Ką daryti, jei šį gana banalų patiekalą paverstumėte pikantišku pyragu? Švelnus moliūgas, sujungtas su pienišku ryžių skoniu, pagardintas spanguolių rūgštele ir pikantiškais riešutais, nepaliks abejingų net tų, kurie niekada nemėgo pudingų.

Moliūgų ir ryžių pudingo pyragas

Ryžių pudingus žino visi, tačiau ne visi juos mėgsta. Ką daryti, jei šį gana banalų patiekalą paverstumėte pikantišku pyragu? Švelnus moliūgas, sujungtas su pieniško skonio ryžiais, pagardintas spanguolių rūgštele, aštriais riešutais, nepaliks abejingų net tų, kurie niekada nemėgo pudingų.

Ingredientai (8 porcijoms):

Pudingas

  • 200 g apvalių arba vidutinio grūdėtumo ryžių
  • 720 ml pieno
  • 150 g rudojo cukraus
  • 250 g moliūgų tyrės (išvirkite moliūgą, sutrinkite)
  • 1 šaukštelis vanilės esencijos
  • 1 valgomasis šaukštas klevų sirupo
  • 1 šaukštelis malto cinamono
  • 1/2 arb. š. malto imbiero
  • 1/2 arb. š. druskos
  • 3 dideli kiaušiniai, lengvai išplakti

užpildas

  • 2 obuoliai, nulupti, išimti sėklalizdžius ir sėklalizdžius, supjaustyti kubeliais
  • 50 g spanguolių
  • 25 g rudojo cukraus
  • 1/4 šaukštelio malto cinamono
  • 1 valgomasis šaukštas brendžio, būgno ir (arba) viskio
  • 50 g lazdyno riešutų branduolių, sausai paskrudinkite, susmulkinkite.

Pikantiškas moliūgų ir ryžių pudingo pyragas: šventinė idėja

Kaip paruošti:

Užvirkite, sumažinkite ugnį ir uždengę dangčiu virkite, kol suminkštės.

Visas procesas užtruks ne ilgiau kaip 20 minučių, per kurias ryžiai turi kuo labiau sugerti pieną.

Dabar, kol ryžiai atvės, įjunkite 165 laipsnių orkaitę ir aliejumi ištepkite formą; optimalus dydis - 20 cm. Kiaušinius šiek tiek suplakite ir sumaišykite su moliūgų tyre ir prieskoniais (imbieru, vanile, cinamonu, klevų sirupu) į vientisą masę.

Švelniai sumaišykite su ryžiais ir gautą „tešlą“ supilkite į paruoštą formą. Kepimo procesas trunka apie 50 minučių, o jūsų pyragas turėtų šiek tiek virpėti judinant formą.

Dabar galite kibti į darbą ruošdami įdarą.

Nulupkite obuolius, išimkite šerdį, žievelę ir kauliukus, supjaustykite nedideliais kubeliais. Riešutus išdžiovinkite keptuvėje be aliejaus ir smulkiai sukapokite.

Sudėkite visus ingredientus, išskyrus riešutus, į puodą ir virkite ant labai silpnos ugnies apie 20 minučių, kol obuoliai suminkštės.

O dabar, kai jūsų pyragas atvėso, viršų uždenkite paruoštu užpildu ir papuoškite riešutais.

Dabar moliūgų ir ryžių pudingą galima patiekti.

Gero apetito! Gaminkite su meile!

Pastaruoju metu maisto gaminimo srityje vis populiaresni tampa receptai, kurie sujungia tradicinius ingredientus su naujomis idėjomis. Kulinarų bendruomenėje didėja susidomėjimas moliūgais ir ryžiais, ypač dėl jų maistingumo ir universalumo. Taip pat akcentuojama, kad šie ingredientai puikiai tinka sveikesniems desertams, kurie gali būti pritaikyti įvairioms dietoms.

Skanus moliūgų sūrio pyragas: rudens desertas, kurio verta paragauti

$
0
0

Skanus moliūgų sūrio pyragas: rudens desertas, kurio verta paragauti

Verta išbandyti švelnų, lengvai prieskoniais pagardintą kreminį įdarą ir traškų imbiero pagrindą. Ruduo atneša ne tik spalvų žaismus, bet ir nuostabius skonius, kurie puikiai tinka šiai sezonui. Moliūgų sūrio pyragas – tai klasikinis desertas, kuris sujungia švelnų kremą ir traškią pagrindą, atspindintį rudens grožį. Šis receptas yra tobulas pasirinkimas šventėms ar tiesiog jaukiam vakarui namuose. Atraskite, kaip lengvai galite pagaminti šį skanų pyragą ir nustebinti savo artimuosius.

Atėjusį rudenį švęskite su sezoniniais kepiniais, pavyzdžiui, moliūgų sūrio pyragu. Švelnus, lengvai prieskoniais pagardintas kreminis įdaras ir traškus imbierinis pagrindas - verta išbandyti.

Moliūgų sūrio pyrago receptas

Ingredientai:

  • Miltai - 50 g;
  • moliūgų tyrės - 425 g;
  • sviestas - 80 g;
  • imbieriniai sausainiai - 275 g;
  • kiaušiniai - 6 vnt;
  • kreminis sūris (neriebus) - 800 g;
  • rudasis cukrus - 200 g;
  • grietinėlė - 400 ml;
  • malto cinamono - pagal skonį;
  • karamelinis padažas - 3 šaukštai. l.

Kaip paruošti sūrio pyragą su moliūgais

  1. Sviestą ištirpinkite ir sausainius susmulkinkite iki trupinių, tada ingredientus sumaišykite. Kepimo formą išklokite kepimo pergamentu ir supilkite mišinį į paruoštą torto formą, paskleiskite jį aplink šonus ir prispauskite šaukštu.
  2. Kepkite paplotėlį 10 minučių iki 220 °C įkaitintoje orkaitėje. Paruoštą keksą aptepkite 1 kiaušinio baltymu ir kepkite dar 3 minutes.
  3. Ruošiant įdarą, kreminį sūrį išsukite iki purumo. Sudėkite moliūgų tyrę, cukrų ir miltus ir dar kartą išplakite iki vientisos masės. Nenustodami plakti, palaipsniui įmaišykite kiaušinius ir 1 kiaušinio trynį. Plakite, kol masė taps vientisa ir kreminė.
  4. Supilkite įdarą ant iškepto sausainių pagrindo, tada formą pastatykite ant gilios kepimo skardos arba į didelę formą. Į didelę formą įpilkite vandens, kad jis siektų pusę formos dugno.
  5. Moliūgų sūrio pyragą kepkite 10 minučių, tada sumažinkite orkaitės temperatūrą iki 110 laipsnių. Tada kepkite sūrio pyragą dar 1,5 valandos, kol sūrio pyragas sustings ir šiek tiek pasislinks tik per vidurį, jei švelniai pakratysite formą.
  6. Išjunkite orkaitę, tada atidarykite orkaitės dureles ir palikite sūrio pyragą 2 valandoms, kol visiškai atvės. Išimkite sūrio pyragą iš orkaitės ir įdėkite į šaldytuvą nakčiai.
  7. Kai atvės, atsargiai išimkite sūrio pyragą iš formos ir perkelkite į lėkštę. Išplakite grietinėlę elektriniu plakikliu iki minkštų viršūnių ir užtepkite ant sūrio pyrago. Pabarstykite moliūgų sūrio pyragą trupučiu cinamono arba moliūgų sėklomis ir apšlakstykite karameliniu padažu.

Lengva medaus sviesto biskvitinė duona: skanus receptas

$
0
0

Lengva medaus sviesto biskvitinė duona: skanus receptas

Medaus sviesto biskvitinė duona – tai puikus pasirinkimas skanėstų mėgėjams, ieškantiems lengvo ir kvapnaus recepto. Jos orus, švelnus tekstūra ir subtilus saldumas nepaliks abejingų. Šis paprastas receptas leis jums pasimėgauti šia skania duona bet kuriuo paros metu, o medaus sviestas suteiks ypatingą skonį, kuris puikiai tiks tiek pusryčiams, tiek užkandžiams. Pasinerkite į kepimo malonumą ir leiskite šiam receptui tapti jūsų virtuvės favorite!

Išbandykite medaus sviesto biskvitinę duoną pagal šį supaprastintą receptą. Ji bus oro ir ne saldi.

Receptas

Ingredientai:

  • Sviestas riebalais patepti
  • 4 puodeliai miltų
  • cukraus 3 šaukštai.
  • kepimo miltelių 1 valgomasis šaukštas.
  • druskos 2 šaukšteliai.
  • trečdalis puodelio nenugriebto pieno arba dvigubos grietinėlės
  • gazuoto arba mineralinio vandens 350 ml
  • ištirpinto sviesto 3 valgomieji šaukštai.
  • sviesto 230 g
  • druskos ketvirtis šaukštelio.
  • medaus ketvirtadalis puodelio

Paruošimas:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 g. Duonos formą lengvai patepkite kepimo milteliais arba sviestu ir atidėkite į šalį.
  2. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, cukrų, kepimo miltelius ir druską. Supilkite pieną, tada lėtai supilkite sodą, maišydami silikonine mentele. Toliau maišykite, kol putos sumažės ir tešla susimaišys be sausų miltų dryžių. Perpilkite tešlą į paruoštą formą.
  3. Ant tešlos viršaus supilkite 2 valgomuosius šaukštus ištirpinto sviesto. Kepimo formą pastatykite ant kepimo skardos su šonais arba ant folijos lakšto, kad susigertų lašai.
  4. Kepkite, kol duonos viršus taps aukso spalvos ir į vidurį įkištas dantų krapštukas išlįs švarus, apie 50-60 minučių. Nedelsdami išimkite duoną iš formos ir padėkite ant grotelių atvėsti.
  5. Visą duonos paviršių aptepkite likusiu 1 šaukštu lydyto sviesto ir atvėsinkite. Duoną galima sandariai suvynioti į plastikinę plėvelę ir laikyti kambario temperatūroje iki keturių dienų arba supjaustyti griežinėliais, suvynioti ir užšaldyti šaldiklyje iki dviejų mėnesių.
  6. Vidutinio dydžio dubenyje dideliu greičiu mikseriu plakite sviestą ir druską, kol sviestas taps purus ir lengvai tepamas, maždaug 1 minutę. (Jei sviestas pakankamai minkštas, galite tai padaryti rankomis.) Mentele įmaišykite medų.
  7. Duoną patiekite supjaustytą griežinėliais ir pateptą medaus sviestu. (Medaus sviestą galima laikyti sandariame inde kambario temperatūroje vieną dieną arba šaldytuve iki dviejų savaičių.


Švelnūs sausainiai: greitas ir skanus receptas namuose

$
0
0

Švelnūs sausainiai: greitas ir skanus receptas namuose

Švelnūs sausainiai, tirpstantys burnoje, yra tobulas desertas, kuris idealiai tinka tiek kasdieniam, tiek šventiniam stalui. Šie sausainiai pasižymi ne tik kvapnia tekstūra, bet ir lengvumu, kurį suteikia kukurūzų krakmolas. Su šiuo paprastu receptu galėsite greitai paruošti skanų užkandį, kuris patiks visiems. Pasinerkite į kepimo malonumą ir nustebinkite savo artimuosius šiais trapiais sausainiais!

Švelnūs sausainiai, tirpstantys burnoje, yra puikus desertas. Sausainiai yra trapūs ir purūs. Jie panašūs į klasikinius sausainius, tačiau šiek tiek kitokios tekstūros. O pagrindinis pliusas - juos labai greitai paruošti, kaip teigia recepto autoriai.

Burnoje tirpstantys sausainiai

Ingredientai:

  • 82,5 proc. sviesto - 170 g;
  • miltų - 150 g;
  • cukraus pudros - 40 g;
  • kukurūzų krakmolo - 40 g;
  • vanilinio cukraus - 1 šaukštelis;
  • druskos - 1/3 šaukštelio.

Paruošimas:

  1. Krakmolas padidina sausainių trapumą, jie tampa ne tokie tankūs ir lengvesni. Rinkdamiesi krakmolą pirmenybę teikite kukurūzų krakmolui, tačiau tinka ir bulvių krakmolas.
  2. Prieš pradėdami kepti maždaug prieš valandą išimkite sviestą iš šaldytuvo - jis turi būti minkštas. Pasverkite visus ingredientus ant virtuvinių svarstyklių ir paruoškite iš karto.
  3. Minkštą sviestą (170 g) sudėkite į erdvų dubenį, suberkite druską (1/3 šaukštelio), cukraus pudrą (40 g) ir vanilinį cukrų (1 šaukštelis).
  4. Šias sudedamąsias dalis bent minutę plakite mikseriu, kol gausite vientisą kreminę masę.
  5. Į sviesto masę įmaišykite kukurūzų krakmolą (40 g) ir persijotus miltus (150 g).
  6. Užminkykite minkštą tešlą. Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C temperatūros. Šaukštu, kepimo šaukštu arba kepimo maišeliu dėkite sausainius ant kepimo skardos. Kepkite iki 200 °C įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių.

Gardžios bandelės: paprastas receptas vos iš penkių ingredientų

$
0
0

Gardžios bandelės: paprastas receptas vos iš penkių ingredientų

Namų kepimas tampa vis populiaresnis, o šis paprastas receptas puikiai atspindi šį įspūdingą fenomeną. Vos iš penkių ingredientų galėsite išsikepti skanias bandeles, kurios ne tik puikiai tiks prie arbatos, bet ir pradžiugins visą šeimą. Per valandą pagamintos bandelės taps jūsų mėgstamiausiu skanėstu, o procesas bus itin paprastas net ir tiems, kurie pirmą kartą kepa.

Receptas

Ingredientai:

  • 500 g kvietinių miltų;
  • 7 g sausų mielių;
  • 1 arbatinis šaukštelis cukraus;
  • 2 arbatiniai šaukšteliai smulkios druskos;
  • 1 arbatinis šaukštelis saulėgrąžų aliejaus.


Receptas

  1. Miltus, mieles, cukrų, druską ir aliejų suberkite į dubenį. Supilkite 325 ml šilto vandens ir mentele arba rankomis maišykite, kol gausis vientisa tešla.
  2. Įsitikinkite, kad įmaišėte visus miltus. Uždenkite dubenį rankšluosčiu ir palikite dešimčiai minučių.
  3. Lengvai sutepkite darbo paviršių ir sudėkite ant jo tešlą. Minkykite tešlą bent dešimt minučių, kol ji taps tankesnė ir elastingesnė. Tešlą taip pat galite minkyti mikseriu penkias minutes.
  4. Iš tešlos suformuokite rutulį ir įdėkite į švarų, aliejumi pateptą dubenį. Palikite pakilti vienai valandai arba kol tešla padvigubės.
  5. Išverskite tešlą ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir suformuokite ilgą „dešrą“. Padalykite tešlą per pusę, tada kiekvieną pusę padalykite į keturias dalis, kad gautumėte aštuonias lygias dalis.
  6. Kiekvieną gabalėlį susukite į glaudų rutuliuką ir dėkite ant miltais pabarstytos kepimo skardos, palikdami tarp rutuliukų šiek tiek vietos, kad pakiltų. Uždenkite drėgnu virtuviniu rankšluosčiu ir palikite šiltoje vietoje nuo 40 minučių iki valandos arba kol tešla beveik padvigubės.
  7. Įkaitinkite orkaitę iki 210-230C temperatūros. Kai tešla bus paruošta, kiekvieną rutuliuką pabarstykite dar trupučiu miltų. Jei norite, galite patepti bandeles pienu arba plaktu kiaušiniu ir pabarstyti sėklomis.
  8. Kepkite 25-30 minučių, kol tešla taps šviesiai ruda ir stuktelėjus "neskambės".

Veganiški varškėčiai su bananais: skanūs ir lengvi pusryčiai

$
0
0

Veganiški varškėčiai su bananais: skanūs ir lengvi pusryčiai

Sveiki draugai, šiandien noriu pasidalyti su jumis gardžiu receptu - veganiškais varškėčiais su bananais be kiaušinių. Sveiki atvykę į skanių ir sveikų pusryčių pasaulį! Šiandien pasidalinsime receptu, kuris ne tik pamalonins jūsų skonius, bet ir suteiks energijos visai dienai. Veganiški varškėčiai su bananais yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis sveiku maistu, nereikalaujant daug laiko ar sudėtingų ingredientų. Pasinerkime į šį skanų nuotykį!

Vegetariški varškėčiai pusryčiams - tai skanu, maistinga, sveika, be to, greitai paruošiama iš turimų ingredientų. Daugelis žmonių užduoda klausimą - ar įmanoma ir kaip iškepti skanius varškėčius be kiaušinių? Atsakymas - įmanoma, o kaip, papasakosiu toliau!

Ingredientai:

  • varškė - 200 g
  • cukrus (nebūtina) - 0,5 valg. š. l.
  • žiupsnelis druskos
  • bananas - 1 vnt.
  • miltai (viso grūdo arba ryžių) - 2 valg. š.
  • manų kruopos - 1 valg. š.

Kaip paruošti:

  1. Varškę dubenyje išminkykite iki vientisos masės. Varškės kiekį galite pasirinkti savo nuožiūra, svarbiausia, kad ji būtų sausa, nes drėgmės perteklius neleis varškėčiams išlaikyti formos. Aš naudojau presuotą arba nugriebtą varškę.
  2. Bananą sutrinkite šakute arba sutarkuokite stambia trintuve, tada sudėkite į varškę.
  3. Suberkite miltus, cukrų ir druską ir viską gerai išmaišykite iki vientisos masės.
  4. Iš tešlos suformuokite nedidelius sūrelius ir apvoliokite juos manų kruopose.
  5. Kepkite varškėčius keptuvėje su trupučiu aliejaus, kol jie iš abiejų pusių apskrus, arba kepkite orkaitėje.

Štai ir viskas! Vegetariški varškėtukai su bananais paruošti. Šie varškėčiai būna švelnūs, lengvo bananų skonio, juos geriausia patiekti atšaldytus su grietine. Jie puikiai tinka pusryčiams, desertui ar lengvam užkandžiui. Šis patiekalas tikrai patiks ir suaugusiesiems, ir vaikams.

Štai, dar vienas paprastas veganiškų varškėčių su bananais receptas:

Ingredientai:

  • 1 puodelis avižinių dribsnių (sumaltų į miltus)
  • 2 prinokę bananai
  • 1/2 puodelio augalinio jogurto (pvz., sojų ar kokoso)
  • 1 šaukštas cinamono
  • 1/2 šaukštelio vanilės ekstrakto (pasirinktinai)
  • Žiupsnelis druskos
  • Aliejaus kepimui

Instrukcijos:

  1. Paruoškite tešlą: Sumalkite avižinius dribsnius į miltus. Į dubenį sudėkite sumaltus dribsnius, sutrintus bananus, augalinį jogurtą, cinamoną, vanilės ekstraktą ir druską. Gerai išmaišykite, kol gausite vientisą masę.

  2. Formuokite varškėčius: Suformuokite nedidelius blynelius iš masės.

  3. Kepkite: Įkaitinkite šiek tiek aliejaus keptuvėje ant vidutinės ugnies. Kepkite varškėčius po 3-4 minutes iš kiekvienos pusės, kol bus auksinės spalvos.

  4. Patiekimas: Patiekite su šviežiais vaisiais, klevų sirupu ar augaliniu jogurtu.

Skanaus! Neseniai populiarėja veganiškų ir be glitimo receptų tendencijos, todėl vis daugiau žmonių ieško naujų būdų, kaip paruošti klasikinį maistą, kad jis būtų tinkamas veganams ir besilaikantiems specialių dietų. Taip pat atsiranda naujų ingredientų, tokių kaip avokadų ar kokosų jogurtai, kurie gali papildyti tradicinius receptus.

Švelnios vištienos kepenėlės pomidorų padaže: greitas receptas

$
0
0

Švelnios vištienos kepenėlės pomidorų padaže: greitas receptas

Vištienos kepenėlės pomidorų padaže – tai ne tik skanus, bet ir lengvai paruošiamas patiekalas, puikiai tinkantis tiek pietums, tiek vakarienei. Šis receptas sujungia švelnų vištienos kepenėlių skonį su aromatingais pomidorų ingredientais, leidžiančiais mėgautis sočiais ir maistingais patiekalais. Sužinokite, kaip greitai ir paprastai paruošti šį gardumyną namuose!

Švelnios vištienos kepenėlės pomidorų padaže

Vištienos kepenėlės pomidorų padaže – puikus priedas prie bet kurio garnyro pietums ar vakarienei. Jos gaminimas labai paprastas, o rezultatas – skanus ir sotus patiekalas.

Ingredientai:

  • Vištienos kepenėlės – 650 g;
  • Kukurūzų krakmolas – 1 šaukštas;
  • Augalinis aliejus – 3 šaukštai;
  • Sojų padažas – 3 šaukštai;
  • Česnakas – 2 skiltelės;
  • Malta paprika – 1 arbatinis šaukštelis;
  • Druska – pagal skonį;
  • Vidutinio dydžio svogūnas – 1 vnt.;
  • Pomidorų pasta arba padažas – 70 g;
  • Medus – 1 arbatinis šaukštelis;
  • Krapai – pagal pageidavimą.

Gaminimo būdas:

  1. Išplaukite kepenėles, nuimkite plėveles, riebalus ir viską nereikalingą, supjaustykite juostelėmis. Liekite švelniai plakti. Užduotis – išardyti struktūrą, bet nevirti kepenėlių į košę.

  2. Dubenyje sumaišykite sojų padažą, krakmolą, aliejų, smulkintą česnaką, šiek tiek druskos ir papriką. Gerai išmaišykite, įdėkite kepenėles ir vėl gerai viską sumaišykite. Uždengite dangčiu arba apvyniokite plėvele ir palikite 30 minučių.

  3. Įkaitinkite keptuvę ir, neįdėdami aliejaus, kepkite kepenėles vidutinėje ugnies temperatūroje 4-5 minutes, dažnai maišydami.

  4. Į kepenėles įdėkite smulkiai supjaustytą svogūną ir kepkite kartu 2-3 minutes.

  5. Kol kepa kepenėlės, paruoškite pomidorų padažą, sumaišydami pomidorų pastą, smulkintus krapus ir medų.

  6. Padažą supilkite į keptuvę prie kepenėlių. Sumažinkite ugnį ir kepkite dar 5 minutes. Tada uždenkite dangčiu, išjunkite ugnį ir palikite 15 minučių, kad kepenėlių skoniai susijungtų.

Naujienos ir patarimai:

  • Patarimas: Galite pridėti šiek tiek aitriųjų pipirų, jei norite suteikti patiekalui aštresnį skonį.
  • Nauja tendencija: Dabar vis daugiau žmonių renkasi valgyti organines kepenėles dėl jų maistingumo. Jos yra puikus geležies ir vitaminų A, B12 šaltinis.
  • Patiekimo idėja: Patiekite su virtomis bulvėmis arba ryžiais, garniruokite šviežiais krapais.

Patiekalo vizualizacija:

Varškės Apkepai: Moliūgų, Kriaušių ir Banano Receptai

$
0
0

Varškės Apkepai: Moliūgų, Kriaušių ir Banano Receptai

Varškės apkepai – tai puikus ir maistingas pasirinkimas, tinkantis tiek pusryčiams, tiek desertui. Šie patiekalai ne tik džiugina akį savo spalvomis, bet ir stebina skoniu. Šiame straipsnyje supažindinsime su trimis skaniausiais varškės apkepų receptais, kuriuose derinami malonus moliūgo saldumas, karamelizuotų kriaušių aromatas ir egzotiški bananai. Pasinerkite į šiuos gardumynus ir atraskite naujas skonių kombinacijas!

Varškės apkepas su moliūgais: skanus ir maistingas pasirinkimas

Varškės apkepas su moliūgais – tai ne tik skanus, bet ir sveikas užkandis, kuris puikiai tinka tiek pusryčiams, tiek desertui. Moliūgas suteikia šiam patiekalui ne tik unikalų skonį, bet ir gausybę vitaminų. Šis receptas yra paprastas, todėl jį gali paruošti net ir pradedantieji virtuvėje.

Reikės:

  • 100 g varškės
  • 125 ml pieno
  • 5 šaukštų manų kruopų
  • 250 g moliūgų minkštimo
  • 3 šaukštų cukraus
  • 2 šaukštų grietinės
  • 2 kiaušinių
  • Šiek tiek sviesto

Gaminame:

  1. Manų košė:Į puodą supilkite pieną ir suberkite manų kruopas. Pastatykite ant silpnos ugnies ir maišydami kaitinkite, kol sutirštės. Gautą košę šiek tiek atvėsinkite.

  2. Moliūgo paruošimas: Moliūgą supjaustykite mažais kubeliais ir sudėkite į mikrobangų krosnelėje naudoti tinkamą indą. Visu pajėgumu kaitinkite 5-7 minutes, kad moliūgas suminkštėtų.

  3. Moliūgo ir varškės masė: Moliūgą sutrinkite trintuvu. Sudėkite manų košę ir dar kartą sumaišykite. Įdėkite cukrų, varškę, grietinę ir vėl išmaišykite. Įmuškite kiaušinius ir išplakite iki vientisos masės.

  4. Kepimas: Formą ištepkite aliejumi ir sudėkite į ją varškės bei moliūgų mišinį. Pašaukite į iki 180 °C įkaitintą orkaitę maždaug 25 minutėms, kol apkepas įgaus auksinę spalvą.

Varškės apkepas su karamelizuotomis kriaušėmis

Kitas variantas – varškės apkepas su karamelizuotomis kriaušėmis, kuris ne tik puikiai dera prie kavos, bet ir džiugina skoniu.

Reikės:

  • 500 g varškės
  • 2 kiaušinių
  • 7 šaukštų cukraus
  • 3 šaukštų grietinės
  • 4 šaukštų manų kruopų
  • Šiek tiek vanilės
  • 1-2 kriaušių
  • 1 šaukšto medaus
  • 1 šaukšto sviesto

Gaminame:

  1. Varškės masė: Varškę, kiaušinius, 3 šaukštus cukraus, grietinę, manų kruopas ir vanilę išplakite mikseriu iki vientisos masės.

  2. Karamelizavimas: Kriaušes supjaustykite plonais griežinėliais ir sudėkite į keptuvę su likusiu cukrumi, medumi ir sviestu. Kaitinkite ant vidutinės ugnies, kol cukrus ištirps ir kriaušės suminkštės.

  3. Kepimas: Supilkite karamelę į kepimo indą, ratu išdėliokite kriaušes, o ant jų paskleiskite varškės masę. Kepkite apie 40 minučių 180 °C temperatūroje. Po kepimo karštą apkepą apverskite ant serviravimo lėkštės.

Varškės apkepas su bananais be kiaušinių

Šis variantas ypač tinka tiems, kurie nori išvengti kiaušinių.

Reikės:

  • 1 kg varškės
  • 100 g + 3 šaukštų grietinės
  • 50 g sviesto
  • 6 šaukštų cukraus
  • Šiek tiek vanilės
  • Žiupsnelio druskos
  • 6 šaukštų manų kruopų + šiek tiek pabarstymui
  • 1 banano
  • Šiek tiek aliejaus

Gaminame:

  1. Varškės masė: Sumaišykite varškę, 100 g grietinės, suminkštintą sviestą, cukrų, vanilę ir druską. Suberkite manų kruopas ir gerai išmaišykite. Bananą supjaustykite nedideliais gabalėliais ir įdėkite į varškės masę.

  2. Kepimas: Formą ištepkite aliejumi ir pabarstykite manų kruopomis. Sudėkite varškės masę, išlyginkite ir patepkite likusia grietine. Kepkite 180 °C temperatūroje apie 40-45 min.

Pabaigai

Varškės apkepas su moliūgais, kriaušėmis ar bananais yra puikus pasirinkimas bet kuriuo metų laiku. Patiekite jį šiltą, pabarstytą cukrumi ar cinamonu, ir mėgaukitės gardžiu skoniu! Šie receptai ne tik suteiks Jums malonumo, bet ir bus puiki proga pasidalinti skaniu patiekalu su šeima ar draugais.

Gaivus citrinų pyragas: lengvas receptas su keturiais ingredientais

$
0
0

Gaivus citrinų pyragas: lengvas receptas su keturiais ingredientais

Citrinų pyragas yra ne tik skanus, bet ir gaivus desertas, kuris puikiai tinka bet kokiai progai. Jo lengvas paruošimas ir šviežias skonis sukuria nuotaiką, kurios reikia kiekvienam. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu, bet nuostabiu citrinų pyrago receptu, kurio ingredientai greitai ir lengvai prieinami. Pasiruoškite pasimėgauti šiuo aromatingu desertu!

Citrusinių vaisių skonio ir aromato desertai sukuria ypač šiltą nuotaiką ir puikiai tinka bet kokiai progai. Kulinarijos tinklaraštis „Kirbie's Cravings“ pasidalijo citrinų pyrago receptu, kuris ne tik paprastas, bet ir reikalauja vos kelių nebrangių ingredientų.

„Šis citrinų pyragas yra minkštas, drėgnas ir kupinas citrinų aromato. Jį lengva pagaminti ir jam reikia tik keturių ingredientų. Skirtingai nei daugumai pyragų, jums nereikia augalinio aliejaus ar sviesto. Pyragas apšlakstomas saldžiarūgščiu citrinų glajumi. Puikiai tinka pusryčiams ar desertui“, - pažymi autorė.

Būtinai naudokite sultis ir žievelę — tai suteiks pyragui intensyvesnį skonį ir aromatą.

Receptas

Ingredientai:

  • Kiaušiniai - 3 vnt.
  • Kondensuotas pienas - 303 g
  • Miltai - 128 g
  • Kildinimo medžiaga - 1/3 šaukštelio
  • Citrinos sultys - 2 valg. šaukštai
  • Citrinos žievelės - 2 šaukšteliai

Paruošimas:

  1. Orkaitės paruošimas: Iš anksto įkaitinkite orkaitę iki 160 laipsnių. Kepimo formą išklokite pergamentu, kad pyragas lengviau išsivaduotų.
  2. Tešlos gamyba: Kiaušinius ir kondensuotą pieną išplakite iki vientisos masės. Tada palaipsniui suberkite miltus, kol tešla taps homogeniška ir be gumuliukų.
  3. Citrinos įpylimas: Galiausiai į tešlą suberkite citrinos sultis ir žievelę. Išmaišykite, kad ingredientai gerai susijungtų.
  4. Kepimas: Supilkite masę į paruoštą formą ir kepkite apie 45 minutes. Patikrinkite, ar pyragas iškepęs, naudodami dantų krapštuką — jis turėtų išeiti švarus.
  5. Atvėsinimas: Leiskite pyragui visiškai atvėsti formoje prieš išimant. Tai padės išvengti pyrago lūžimo.
  6. Glajus (pagal norą): Norėdami paruošti glajų, sumaišykite 1-2 valgomuosius šaukštus citrinos sulčių su cukraus pudra iki norimos konsistencijos ir užpilkite ant atvėsusio pyrago.

Patiekimo idėjos

Šis citrinų pyragas puikiai tinka ne tik kaip desertas, bet ir kaip gaivus pusryčių pasirinkimas. Galite jį patiekti su šviežiomis uogomis — tokiomis kaip mėlynės ar avietės — ir šiek tiek plakta grietinėle. Tai suteiks papildomą skonio dimenciją ir atrodys itin estetiškai.

Apibendrinimas

Citrinų pyragas yra puikus pasirinkimas bet kuriuo metų laiku, nes jo gaivus ir švelnus skonis puikiai dera su bet kokia proga. Išbandykite šį receptą ir pasidalinkite savo įspūdžiais — esame tikri, kad jis taps vienu iš jūsų mėgstamiausių desertų!

Šiandien citrinos naudojamos kulinarijoje ne tik kaip skonis, bet ir kaip naudingas ingredientas, turintis daug vitamino C ir antioksidantų. Be to, citrinų pyragai ir kiti desertai su citrusiniais vaisiais yra labai populiarūs visame pasaulyje, ypač pavasarį ir vasarą, kuomet norisi lengvų ir gaivių skonių.

Moliūgų pyragas: lengvas ir skanus rudens desertas

$
0
0

Moliūgų pyragas: lengvas ir skanus rudens desertas

Ruduo neatsiejamas nuo šiltų skonių ir kvapų, o moliūgų pyragas – tai klasikinis patiekalas, kuris puikiai tinka šiam sezonui. Šis pyragas ne tik lengvai paruošiamas, bet ir nepaprastai skanus, o tinkamai parinktas Butternut moliūgas suteikia jam unikalų, riešutų skonį. Pažinkite šio delikateso paslaptis!

Moliūgų pyragas yra puikus pasirinkimas, nes jį lengva pagaminti, o skonis – nepaprastas. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą moliūgą – rekomenduojame Butternut (pailgus, apvalios formos). Šis moliūgas pasižymi maloniu riešutų skoniu ir tankesniu minkštimu nei tradiciniai apvalūs moliūgai, todėl jis idealiai tinka pyragams.

Šis pyragas ne tik minkštas ir skanus, bet ir puikiai tinka Helovino vakarienei. Pridėjus prieskonių, tokių kaip imbieras, cinamonas ir muskato riešutas, galite sukurti unikalų pikantišką skonį, kuris sušildys šaltą rudenį.

Moliūgų pyrago receptas

Ingredientai:

  • Kvietiniai miltai – 400 g
  • Sviestas – 250 g
  • Kiaušiniai – 3 vnt.
  • Moliūgas – 900 g
  • Cukrus – 200 g
  • 30 % grietinėlė – 200 ml
  • Cinamonas, vanilė, druska – pagal skonį

Paruošimas:

  1. Tešlos paruošimas: Miltus ir druską persijokite į gilų dubenį. Tarp delnų patrinkite minkštą sviestą, kol mišinys taps panašus į džiūvėsėlius. Įdėkite lengvai išplaktą kiaušinį ir išminkykite tešlą. Suvyniokite į rutulį, suvyniokite į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą 30-50 minučių. Jei tešla nesusijungia ir skyla, įpilkite 1-2 šaukštelius šalto vandens.

  2. Moliūgo paruošimas: Nulupkite moliūgą, išimkite sėklas ir supjaustykite minkštimą kubeliais. Sudėkite į puodą storu dugnu, įpilkite šiek tiek vandens ir troškinkite, kol suminkštės ir išgaruos visas skystis. Minkštimą sutrinkite trintuvu iki vientisos masės.

  3. Tešlos iškepimas: Tešlą iškočiokite ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir pripildykite žemą apvalią maždaug 25 cm skersmens formą. Ant tešlos viršaus uždėkite kepimo popieriaus lakštą ir pripildykite bet kokių grūdų arba sausų žirnių, kad tešla neišsipūtų. Kepkite 15 minučių 190 laipsnių temperatūroje.

  4. Įdaras:Į gilų dubenį sudėkite moliūgų tyrę, suplakite su dviem kiaušiniais, cukrumi, grietinėle, prieskoniais ir druska. Gerai išmaišykite, kad gautumėte vientisą masę.

  5. Pyrago kepimas: Supilkite įdarą ant paruošto pagrindo ir kepkite 50-55 minutes 180 laipsnių temperatūroje. Pyragas bus paruoštas, kai jo paviršius taps auksinės spalvos, o įdaras – tvirtas.

Patiekimo patarimai

Pyragą galite patiekti su šviežia plakta grietinėle arba vaniliniu ledais. Pridėjus šiek tiek riekelės apelsino žievelės ar spanguolių, galima pabrėžti rudens nuotaiką.

Išvada

Moliūgų pyragas – tai ne tik skanus, bet ir šiltas, jaukus desertas, kuris puikiai tinka bet kokiai progai. Pasidalinkite savo versija ir mėgstamais priedais šiuo klasikinio recepto!

Moliūgų pyragai vis labiau populiarėja, ypač šaltuoju metų laiku. Dabar daugelis kulinarų eksperimentuoja su skirtingomis prieskonių kombinacijomis ir ingredientais, kad sukurti naujas versijas – pavyzdžiui, su šokoladu ar riešutais. Taip pat dažnai akcentuojama sveikesnių variantų ruošimas, naudojant mažiau cukraus ar net sveikesnius miltus.


Sultingi marinuoti šašlykai: Patikimas receptas su svogūnais

$
0
0

Marinuoti šašlykai yra klasikinis patiekalas, kuris puikiai tinka tiek šventėms, tiek kasdienei vakarienei. Tačiau, kad šašlykai būtų sultingi ir aromatingi, svarbu žinoti, kaip juos tinkamai paruošti. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu, bet veiksmingu receptu, kurio pagrindinė paslaptis slypi svogūnuose. Paruoškite savo ingredientus ir leiskite šiam marinatui paversti jūsų šašlykus tikru delikatesu!

Sultingi marinuoti šašlykai: Patikimas receptas su svogūnais

Marinuoti šašlykai šiuo receptu gaunasi minkšti, sultingi ir kvapnūs. Nors reikia šiek tiek pasistengti su svogūnais, šios pastangos garantuoja nuostabų rezultatą. Šis marinavimo būdas tikrai taps mano mėgstamiausiu, todėl jį naudosiu ir ateityje.

Ingredientai

  • Kiaulienos sprandinė: 2 kilogramai
  • Svogūnai: 4-6 (priklausomai nuo dydžio ir pageidaujamo skonio)
  • Juodieji pipirai: geras žiupsnis
  • Šašlykų prieskoniai: 1 arbatinis šaukštelis (pasirinktinai)
  • Druska: pagal skonį
  • Aliejus: 2-3 šaukštai (pasirinktinai, kad pagerintų marinato tekstūrą)

Recepto paruošimas

  1. Nulupkite svogūnus. Pasiruoškite pjaustymui

  2. Supjaustykite svogūnus plonais pusžiedžiais. Stenkitės, kad jie būtų vienodo storio, kad tolygiai išskirtų sultis

  3. Maigykite svogūnus rankomis dubenyje, kol jie išskirs sultis. Šiame etape galite pridėti truputį druskos, kad paspartintumėte procesą.

  4. Svogūnai suminkštės, taps riebaluoti ir išskirs aliejų, todėl jūsų marinatas bus švelnesnis.

  5. Kiaulieną supjaustykite apystambiais gabalais, kad jie būtų vienodo dydžio ir greitai iškeptų

  6. Sumaišykite kiaulieną su svogūnais, pabarstykite juodaisiais pipirais ir šašlykų prieskoniais. Galite pridėti šiek tiek aliejaus, kad marinatas būtų drėgnesnis.

  7. Pamarinuokite porą valandų. Jei turite laiko, geriausia palikti per naktį šaldytuve, kad skoniai geriau susigertų.

  8. Prieš kepimą pabarstykite druska, kad pagilintumėte skonį.

  9. Nerkite ant iešmų, stengdamiesi, kad gabalėliai būtų tolygiai paskirstyti, kad jie gerai iškeptų

  10. Kepkite griliuje, orkaitėje arba virš labai gerai įkaitintų žarijų, kol pilnai iškepa. Laikykite šašlykus nuolat judinamus, kad jie tolygiai apskrustų ir nesudegtų.

  11. Lepinkitės! Patiekite su šviežiomis daržovėmis, pita ar kitais mėgstamais garnyrais.

Papildomi patarimai:

  • Marinatas: Norėdami dar labiau pagyvinti skonį, galite pridėti šiek tiek citrinos sulčių arba acto į marinato mišinį.
  • Šoninės: Patiekite šašlykus su šviežiais salotomis arba padažu, kad sukurtumėte gaivų kontrastą.

Naujausi tyrimai rodo, kad marinavimas svogūnuose ne tik pagerina šašlykų skonį, bet ir padeda išlaikyti mėsos sultingumą, nes svogūnai išskiria natūralų cukrų ir sultis. Be to, svogūnai turi antioksidacinių savybių, kurios gali pagerinti patiekalo maistinę vertę.

Receptas iš vaizdo įrašo: Kiaulienos šašlykas marinate iš svogūnų, juodųjų pipirų ir mineralinio vandens receptas. Šiuo variantu kiaulienos šašlykas gaunasi minkštas, kvapnus ir sultingas, vienas malonumas. Klasikinis šašlykas yra abipusiai naudingas variantas, receptas universalus! Daugelis profesionalų jau daugelį metų gamina kiaulienos šašlykus pagal šį receptą, pasiekia stabilių rezultatų ir turi nuolatinių patenkintų klientų. Klasikiniam kiaulienos šašlykui pagaminti reikės: Kiaulienos - 1 kg; Svogūnų - 1 kg; Mineralinio vandens - 300-500 ml; Juodųjų pipirų; Druskos; Žaliųjų žolelių.

Traškūs Cukinijų Blyneliai: Sveikas Ir Skanus Pusryčių Pasirinkimas

$
0
0

Traškūs Cukinijų Blyneliai: Sveikas Ir Skanus Pusryčių Pasirinkimas

Cukinijų blynai – tai ne tik skanus patiekalas, bet ir puikus būdas išsaugoti šviežių daržovių naudingas medžiagas. Šiame recepte cukinijos pjaustomos mažais gabaliukais, kad jų skonis ir tekstūra būtų akcentuoti. Pamirškite druskos užpylimą – šie blynai išlaiko natūralią cukinijų šviežumą ir traškumą. Sužinokite, kaip paruošti šį sveiką ir skanų patiekalą!

Šie blynai yra šiek tiek kitokie nei tradiciniai, ir tai, kas juos daro ypatingais, yra būdas, kaip paruošiamos cukinijos. Jos pjaustomos mažais, maždaug 0.3 mm dydžio gabaliukais, kad kiekvienas kąsnis būtų pilnas šviežumo. Be to, šiuose blynuose cukinijos nėra užpilamos druska, todėl išlaikomas jų natūralus skonis ir tekstūra. Kepant, siekiama išsaugoti cukinijų traškumą, kad šie blynai būtų ne tik skanūs, bet ir maistingi.

Cukinijos yra puikus vitaminų ir mineralų šaltinis. Jose gausu vitamino A, antioksidantų, skaidulų, o minkštoje žievelėje slypi daug naudingų medžiagų. Be to, moksliniai tyrimai rodo, kad cukinijos gali padėti vyrams, nes jose esančios medžiagos yra naudingos prostatos vėžio prevencijai.

Cukinijų Blyneliai: Ingredientai

Šiems gardžiams blyneliams jums reikės:

  • 650 g cukinijų (supjaustytų smulkiais kubeliais)
  • 120–140 g miltų (miltų kiekis priklauso nuo kiaušinio dydžio)
  • 1 didelio kiaušinio
  • 1–2 česnako skiltelių
  • Krapų ir petražolių (pagal skonį)
  • Druskos ir pipirų (pagal skonį)
  • Lydyto Ghee sviesto ar aliejaus kepimui

Padažui:

  • 150 g graikiško jogurto
  • 150 g grietinės
  • 1 česnako skiltelės
  • Druskos (pagal skonį)

Paruošimas:

  1. Kiaušinį suplakite su druska, išspaustu česnaku ir pipirais, kol masė taps homogeniška.
  2. Gerai sumaišykite su cukinijomis ir įberkite miltų. Masė turi tik apvelti cukinijas; jei ji atrodo per skysta, įberkite dar truputį miltų.
  3. Į įkaitintą keptuvę įdėkite lydyto sviesto ar aliejaus ir plonai paskleiskite cukinijų masę.
  4. Kepkite blynus iš abiejų pusių iki auksinės spalvos. Aš asmeniškai mėgstu traškius blynus, todėl cukinijų gabaliukai lieka šiek tiek kietoki, tačiau jei norite minkštesnių, kepkite ilgiau.

Padažas:

  1. Padažui sumaišykite graikišką jogurtą, grietinę, išspaustą česnaką ir druską. Šis padažas puikiai papildo blynus ir suteikia šviežumo.

Patiekimas:

Patiekite blynus karštus, su padažu šalia. Jie puikiai tinka tiek pusryčiams, tiek lengvam užkandžiui! Šie blyneliai ne tik skanūs, bet ir sveiki, todėl jie bus puikus pasirinkimas visai šeimai.

Išbandykite šiuos traškius cukinijų blynelius ir mėgaukitės jų unikaliu skoniu bei nauda sveikatai!

Moksliniai tyrimai rodo, kad cukinijos yra itin naudingos vyrams, nes jose esantys antioksidantai gali padėti užkirsti kelią prostatos vėžiui. Be to, cukinijos yra mažai kaloringos, tačiau turtingos skaidulų, todėl idealiai tinka sveikai mitybai.

Skanūs dietiniai duonos receptai: sveikai ir skaniai

$
0
0

Daugelis žmonių mano, kad duona gali būti kliūtis siekiant sveikos gyvensenos ir figūros, tačiau tai neturi būti tiesa! Šiandien pristatome tris skanius dietinės duonos receptus, kuriuos galite lengvai pagaminti namuose. Su šiais receptais galėsite mėgautis skania duona, nebijodami, kad ji pakenks jūsų mitybai. Pasinerkite į kūrybą virtuvėje ir atraskite naujų skonių!

Jei neįsivaizduojate savo pietų be skanios, gardžios duonos su apetitą žadinančia plutele ir kartu norite numesti svorio, jums siūlome 3 dietinius receptus. Duoną galite kepti savo virtuvėje, naudodami pasirinktą orkaitę, duonkepę arba daugiafunkcinę keptuvę.

Skanūs dietiniai duonos receptai: sveikai ir skaniai

Šiandien daug kalbama apie tai, kad duona iš tiesų nėra naudinga nei sveikatai, nei figūrai. Jei norite išlikti liekni ir būti geros formos, galite išsikepti dietinės duonos. Orkaitė, duonkepė, daugiafunkcis puodas bus visai tinkami paruošti.

3 dietinės duonos kepimo receptai

№ 1. Duona „Debesis“

Joje nėra angliavandenių, nesukrenta. Galima laikyti 4 - 5 dienas. Taigi saugiai iškepkite didelę porciją. Norėčiau atkreipti dėmesį į subtilius sumuštinius su šia duona.

Kepimui skirti produktai

  • 2 kiaušiniai,
  • 1 šaukštelis miltų,
  • truputis kepimo sodos,
  • druskos pagal skonį,
  • 80 g minkšto neriebaus sūrio.

Paruošimo technologija:

  • Paimkite kiaušinius. Atskirkite baltymus nuo trynių. Baltymus kruopščiai išplakite.
  • Trynius sumaišyti su sūriu, druska.
  • Gerai žinoti! Varškė yra tarsi varškės ir sūrio hibridas. Jį galite pasigaminti patys, jei varškę sumaišysite su grietine (neriebia).
  • Įberkite miltų ir sodos.
  • Atsargiai išmaišykite sudėtį.
  • Gautą mišinį subtiliai įmaišykite į baltymus.
  • Sudedamąsias dalis sumaišykite mentele.
  • Kepimo skardą išklokite pergamentiniu popieriumi ir išklokite tešlą, suformuodami vidutinio dydžio tortilijas. Turėtų būti 5 - 6 gabaliukai.
  • Dėkite į iki 150 °C įkaitintą orkaitę 20 minučių.
  • Vėliau tešlą galite pagardinti prieskoninėmis žolelėmis, jei norite, įdėti saldiklio.

Skanūs dietiniai duonos receptai: sveikai ir skaniai

№ 2. Duonkepėje

Ši duona ruošiama iš įvairių rūšių miltų ir avižinių dribsnių. Ji išeis gana tanki, skani, puikiai pjaustoma net plonomis riekelėmis, visai nesutrupa.

Kepimui skirti produktai

  • 380 g ruginių miltų,
  • 100 g kvietinių miltų,
  • 100 g avižinių dribsnių (tinka „Hercules“),
  • 100 ml pieno,
  • 320 ml vandens,
  • 2 šaukšteliai druskos,
  • 2 šaukštai cukraus,
  • 3 valg. š. augalinio aliejaus,
  • 2 šaukšteliai mielių (greito veikimo),

paruošimo technologija:

  • Sudėkite ingredientus į orkaitės kibirą, vadovaudamiesi instrukcijomis.
  • Pasirinkite režimą „Pagrindinė duona“, XL, plutos spalva - „Vidutinė“.
  • Pasibaigus procesui, išimkite iškepusią duoną ir atvėsinkite.

№ 3. Orkaitėje

Nepaprastai skanią duoną galite išsikepti orkaitėje.

Kepimui skirti produktai

  • 200 ml kefyro 2 proc,
  • 150 g viso grūdo kvietinių miltų;
  • 130 g viso grūdo ruginių miltų,
  • 60 g ruginio salyklo,
  • 3 g kepimo sodos;
  • 4 g kepimo miltelių,
  • 15 g linų sėmenų,
  • 10 g moliūgų sėklų,
  • 10 g sezamo sėklų,
  • 10 g saulėgrąžų sėklų,
  • 4 g malto imbiero,
  • 8 g džiovintų morkų,
  • paprikos, jūros druskos, aliejaus (pagal skonį).

Skanūs dietiniai duonos receptai: sveikai ir skaniai

Paruošimo technologija:

  • Į indą persijokite kvietinius miltus, suberkite ruginius miltus ir salyklą. Įberkite pusę šaukštelio smulkintos jūros druskos.
  • Suberkite kepimo miltelius ir sodą, gerai išmaišykite birius komponentus.
  • Įberkite imbiero, linų sėmenų, sezamo sėklų, moliūgų sėklų, saulėgrąžų sėklų.
  • Įdėkite džiovintų morkų ir dar kartą išmaišykite sausus būsimos duonos komponentus plaktuvu.
  • Viduryje padarykite įdubimą, lėtai, atsargiai supilkite kefyrą. Atkreipkite dėmesį: visa kefyro porcija išpilama ne iš karto. Gali prireikti šiek tiek daugiau arba mažiau, todėl tikslinga pilti dalimis.
  • Šaukštu išminkykite tešlą. Tešlos be mielių ilgai neminkykite, kitaip duona išeis standesnė. Tiesiog maišykite tol, kol mišinys bus be gumulėlių.
  • Paimkite paruoštą formą su nelimpančiu sluoksniu (tinka stačiakampė), patepkite augaliniu aliejumi, išdėliokite tešlą, išlyginkite, viršų sudrėkinkite vandeniu.
  • Padarykite įpjovas, viršų pabarstykite miltais.
  • Orkaitę įkaitinkite iki 175 °C, formą su tešla pastatykite ant vidurinės lentynos. Kepkite 40 minučių.
  • Atvėsinkite ant grotelių.

Duona vis dar yra populiarus maisto produktas, tačiau vis daugiau žmonių ieško sveikesnių alternatyvų. Dietinės duonos kepimas tampa vis populiaresnis, nes žmonės nori sumažinti angliavandenių kiekį, bet išlaikyti malonų skonį. Dėl šių priežasčių internetas yra pilnas receptų, kurie atitinka šiuolaikinių mitybos tendencijų reikalavimus, leidžiančių pasigaminti skanios ir sveikos duonos.

11.9. Geriausi Liaudiški Maisto Papildai. Pelkinė trindažolė - galingas vaistas

$
0
0

Geriausi Liaudiški Maisto Papildai. Pelkinė trindažolė - galingas vaistas

Pelkinė trindažolė, dar žinoma kaip pelkinė vingiorykštė, yra žolelė, kurios galingos gydomosios savybės buvo žinomos šimtmečius. Šiandien ji vėl atgimsta kaip natūralus vaistas, galintis padėti gydyti įvairias ligas – nuo reumato iki vėžio. Jos efektyvumas ir plačios taikymo galimybės jau seniai pripažįstamos, todėl verta išsamiau pažvelgti, kaip šis augalas gali padėti jums atgauti sveikatą.

Vienaip šią vaistažolę vadina čiukčiai, kitaip – rusai, mokslininkai botanikai vadina ją pelkine trindažole. Jos privalumus galima būtų vardyti dešimtyse puslapių. Pelkinė trindažolė veikia sutraukiančiai, malšina karščiavimą, stabdo kraujavimą, skatina prakaitavimą, greitina žaizdų gijimą, tonizuoja ir stimuliuoja. Vartojama atsiradus abscesams, furunkulams, flegmonoms, sergant ginekologinėmis, kepenų ir tulžies pūslės ligomis, sutrikus medžiagų apykaitai, sergant radikulitu, poliartritu, reumatu, plaučių tuberkulioze, virškinamojo trakto, širdies ir kraujagyslių ligomis, išiju (sėdmeninio nervo uždegimu), kai kemšasi vainikinės širdies kraujagyslės, vargina sklerozė, hemorojus, virškinamojo trakto opos, gastritas, mastopatija, sergant vėžiu (tiesiosios žarnos, krūties, virškinamojo trakto, limfogranulomatoze, leukoze).

Pelkinė trindažolė: galingas vaistas nuo įvairių ligų

Gana išraiškingas naudojimo sričių sąrašas, ar ne? O jeigu dar pridėtume tai, kad:

Trindažolė gali pastatyti ant kojų beviltiškai reumatu sergančius ligonius! Ramentus bus galima mesti šalin!

Ji gali išgelbėti nuo pirmalaikės mirties ir atitolinti senatvę!

Naudojimas

Kaip vaistinė žaliava naudojama ir žydinti žolė, ir ilgos tarsi virvės šaknys (jos labiausiai tinka). Šaknys renkamos prieš jauną mėnulį, rudenį. Senoliai žiniuoniai sakydavo, kad gydymui geriausiai tinka tie augalai, kurie auga girdėdami bažnyčios varpus… Aš juos būtent ten ir renku.

  • Beveik visoms ligoms gydyti gaminama trindažolių trauktinė su degtine.

Maždaug ½ indo reikia nespaudžiant prikimšti stambiai susmulkintų džiovintų trindažolių šaknų ir, pageidautina, džiovintos žydinčios žolės. Šaknų turi būti tris kartus daugiau. Iki viršaus užpilti 50o degtinės ir tamsoje laikyti 21 dieną. Šaknų neišimti, tegul jos visą laiką būna inde. Priklausomai nuo sveikatos problemos rimtumo gerti po 1 šaukštelį arba po 1 šaukštą trauktinės su 30 ml vandens 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį.

Pelkinė trindažolė: galingas vaistas nuo įvairių ligų

Tiems ligoniams, kuriems su spiritu pagaminti vaistai netinka, t.y. sergantiems hipertonija, kepenų ciroze, hepatitu:

Reikia išsivirti vandenyje žolės ir šaknų nuoviro: 3 šaukštus žolės ir šaknų mišinio užpilti 0,5 litro vandens, užvirinti ir palaikyti termose 8 valandas. Nuovirą gerti šiltą po gurkšnelį ištisą dieną. Arba galima gerti po 100 ml 4-5 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį. Per dieną galima išgerti 0,5 litro nuoviro.

Gydymui labai tinka trindažolių mišiniai su čėrais, debesylais, diaskorėjomis, bandreniais.

Jeigu pažeisti sąnariai, reikia ne tik gerti trindažolių preparatus, bet ir skaudamas vietas trinti jų spiritine tinktūra. Tas pats tinka ir onkologiniams ligoniams, kuriems gėrimą reikia derinti su kompresais.

Autorinis sutikimas (be sutikimo platinti draudžiama). Visos šios knygos dalis bus galima skaityti bloge pavadinimu Onkologinė mityba.

Rašytojas natūropatas Anatolijus Malovičko

Pelkinė trindažolė: galingas vaistas nuo įvairių ligų

Mano: Naujausi tyrimai patvirtina, kad pelkinė trindažolė gali būti naudinga gydant įvairias lėtines ligas, tokius kaip tuberkuliozė ar poliartritas. Mokslininkai tyrinėja jos sudėtyje esančių medžiagų poveikį vėžio ląstelėms, ir pirmieji rezultatai atrodo viltingai, todėl ši žolelė vis labiau traukia dėmesį natūralios medicinos srityje.

Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šiltą rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido :) Žmonės važiuoja po užsienius, nepažinę savo gamtos.... laukia, kol bus išnaikinta. O, jeigu norite daugiau matyti gamtos vaizdų, prenumeruokite kanalą ‪@gamtosgarsai‬

11.10. Geriausi Liaudiški Maisto Papildai. Paprastasis Varputis - Universalus Gydytojas

$
0
0

Varputis: universalus gydytojas nuo įvairių ligų

Varputis – tai unikalus augalas, kurio gydomosios savybės žinomos nuo seniausių laikų. Nuo šaknų iki viršūnių, šis augalas gali padėti išspręsti daugybę sveikatos problemų: nuo kepenų cirozės ir akmenų inkstuose iki virškinimo sutrikimų. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kaip varpučiai gali būti naudingas pagalbininkas jūsų kovoje su ligomis.

Unikalus augalas, gydomoji žaliava nuo šaknų iki viršūnės. Labai naudingas sergantiems ascitu, kepenų ciroze, puikiai padeda atsikratyti akmenų inkstuose, tulžies pūslėje, šlapimtakiuose, išvalyti druskas iš sąnarių.

Varpučių poveikis toks įvairiapusiškas, kad nors imk ir specialiai augink jų plantacijas: jie gydo šlapimo nelaikymą, kvėpavimo takų ligas ir tuberkuliozę, vartojant varpučio preparatus baigiasi visi kraujavimai, nes išgydoma ligos priežastis, įveikiami lėtiniai vidurių užkietėjimai, cukrinis diabetas, nervingumas ir nemiga, problemos, susijusios su virškinamojo trakto veikla (ir jo opomis), sutrikusia medžiagų apykaita, išgydomas prostatitas, diatezė, furunkuliozė, egzemos, rachitas, skrofuliozė, pagerėja regėjimas, pranyksta kojų prakaitavimas. Komplekse su kitais augaliniais preparatais varpučiai naudojami geltai gydyti. Be to, jie yra puiki uodų atbaidymo priemonė.

Varputis: universalus gydytojas nuo įvairių ligų

Geriausias receptas:

1 kupiną šaukštą susmulkintų varpučių šaknų užpilti stikline šalto vandens, palaikyti 12 valandų, kad pritrauktų, antpilą nupilti. Šaknis vėl užpilti, tik dabar jau 1 stikline verdančio vandens, palaikyti, kad pritrauktų, 20 minučių, perkošti. Paskui sumaišyti abu antpilus ir gerti po pusę stiklinės 4 kartus per dieną.

Žolių sultys:

Varpučių žolę sumalti mėsmale, sumaišyti santykiu 1:1 su labai švariu vandeniu, persunkti per audinio skiautę (ne per marlę). Sulčių ir vandens mišinį kaitinti verdančio vandens vonioje 3 minutes. Laikyti šaldytuve ne ilgiau kaip dvi savaites.

  • Gerti po 1/3 stiklinės per dieną, jeigu vargina kuri nors iš aukščiau išvardytų problemų.
  • Jeigu tulžies pūslėje yra akmenų, gerti po ½ - 1 stiklinę per dieną. Geriau gerti ne visą dozę iškart, o po 2-3 šaukštus 4-6 kartus per dieną.

Šitaip gydydamiesi atsikratysite ne tik akmenų tulžies pūslėje, bet ir osteochondrozės, artritų, iki dviejų dioptrijų pagerės regėjimas.

Autorinis sutikimas (be sutikimo platinti draudžiama). Visos šios knygos dalis bus galima skaityti bloge pavadinimu Onkologinė mityba.

Rašytojas natūropatas Anatolijus Malovičko

Varputis: universalus gydytojas nuo įvairių ligų

Mano: Naujausios žinios apie varputį rodo, kad šis augalas turi daug potencialių gydomųjų savybių. Pavyzdžiui:

  1. Tyrimai dėl diabeto: Naujausi tyrimai rodo, kad varpučiai gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, todėl jie naudingi sergant diabetu.

  2. Antimikrobinis poveikis: Varpučių ekstraktai pasižymi antimikrobinėmis savybėmis, galinčiomis kovoti su tam tikromis bakterijomis ir grybelių infekcijomis.

  3. Virškinimo gerinimas: Buvo pastebėta, kad varpučiai gali padėti švelninti lėtinius virškinimo sutrikimus, tokius kaip vidurių užkietėjimas ir gastritas.

  4. Kepenų apsauga: Tyrimuose varpučiai buvo siejami su kepenų funkcijos gerinimu, ypač sergant ciroze, padedant išvalyti toksinus.

  5. Natūralus gydymas: Dėl plačių gydomųjų savybių varpučiai vis dažniau naudojami natūralios medicinos praktikose, ypač kartu su kitais augaliniais preparatais.

Šios žinios patvirtina, kad varpučiai gali būti vertingas augalas natūralioje medicinoje, padedantis kovoti su įvairiomis sveikatos problemomis. Naujausiuose tyrimuose pabrėžtas varpučių veiksmingumas gydant lėtines ligas, pavyzdžiui, diabetą ir kvėpavimo takų ligas. Be to, jo vartojimas siejamas su geresniu virškinimu ir medžiagų apykaitos reguliavimu, todėl jis yra vertingas natūralios medicinos praktikos priedas.

Varputis: universalus gydytojas nuo įvairių ligų

Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šiltą rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido. Žmonės važiuoja po užsienius, nepažinę savo gamtos.... laukia, kol bus išnaikinta. O, jeigu norite daugiau matyti gamtos vaizdų, prenumeruokite kanalą ‪@gamtosgarsai‬

Citrininiai sausainiai: skanūs ir gaivūs kepiniai

$
0
0

Citrininiai sausainiai: skanūs ir gaivūs kepiniai

Citrinos — tai ne tik gaivinantis vaisius, bet ir svarbi Italijos kulinarinės kultūros dalis. Citrininiai sausainiai, šių citrusinių vaisių įkvėpti, tapo mėgstamu skanėstu visame pasaulyje. Šie sausainiai yra puikus pasirinkimas tiek kasdieniam pasimėgavimo momentui, tiek šventinėms arbatos vakarėliams. Šiame straipsnyje pasidalinsime paprastu ir skaniu receptu, kuris užtikrins, kad jūsų sausainiai bus ne tik skanūs, bet ir elegantiški.

Citrininiai sausainiai - puikus skanėstas. Tokie kepiniai gaminami Italijoje, kur citrinos yra svarbi kulinarinės kultūros dalis. O dabar šis receptas užkariavo viso pasaulio širdis. 

Nesvarbu, ar tai būtų klasikinis receptas, ar šiuolaikinės variacijos, tokius sausainius galima paruošti šeimos arbatos vakarėliui, šventinei vakarienei ar tiesiog pasimėgauti savimi įprastą dieną.

Citrininiai sausainiai

  • 2 pakeliai sviesto (kambario temperatūros) - 230 g;
  • 1½ puodelio cukraus - 300 g;
  • 3 šaukštai citrinos žievelės;
  • 2 valg. š. šviežiai spaustų citrinų sulčių;
  • 1 kiaušinis;
  • 3 puodeliai miltų - 360 g;
  • 1 valgomasis šaukštelis kepimo sodos;
  • ¼ šaukštelio druskos;
  • ¼ puodelio cukraus sausainiams apvolioti - 50 g.

Glajui:

  • 1 puodelis cukraus pudros;
  • 1½ valg. š. šviežiai spaustų citrinos sulčių ir dar 1/2 valg. š., jei reikia.

Paruošimas:

  1. Sviestą, cukrų ir citrinos žievelę 1-2 min. plakite elektriniu maišytuvu. Supilkite citrinos sultis ir kiaušinį, vėl plakite iki vientisos masės. Palaipsniui suberkite miltus, sodą ir druską, išmaišykite mentele.
  2. Dubenį su tešla uždenkite maistine plėvele ir 30-60 min. padėkite į šaldytuvą. Išimkite tešlą iš šaldytuvo. Įkaitinkite orkaitę iki 175 °C temperatūros. Į dubenį įberkite ¼ puodelio cukraus, kuriame apvoliosite sausainius.
  3. Iš tešlos suformuokite rutuliukus ir kiekvieną rutuliuką apvoliokite cukruje. Kepimo skardą išklokite kepimo pergamentu ir dėkite rutuliukus 5 cm atstumu vienas nuo kito.
  4. Kepkite sausainius 11-13 minučių, kol kraštai lengvai apskrus. Leiskite sausainiams 5 minutes atvėsti ant kepimo skardos. Paruoškite glajų. Sumaišykite 1 puodelį cukraus pudros su citrinos sultimis. Jei reikia, įpilkite daugiau citrinos sulčių. Užpilkite glajų ant sausainių ir papuoškite citrinos žievele, jei norite.

Citrininiai sausainiai, ypač populiarūs Italijoje, vis dažniau atsiranda ir kitų šalių konditerijose. Juos galima rasti ne tik kavinėse, bet ir namų kepėjų virtuvėse. Pastaruoju metu vis labiau vertinamos šių sausainių variacijos, pavyzdžiui, su papildomais ingredientais, tokiais kaip aguonos ar pistacijos, kurios suteikia unikalų skonį ir tekstūrą.

Skanus morkų pyragas: lengvas receptas pradedantiesiems

$
0
0

Skanus morkų pyragas: lengvas receptas pradedantiesiems

Morkų pyragas yra ne tik skanus, bet ir maistingas pasirinkimas, puikiai tinkantis tiek šventėms, tiek kasdieniam desertui. Šis pyragas, derinantis saldžias morkas ir citrusinius apelsinus, sužavės net išrankiausius skonius. Šiame recepte pateiksime paprastus žingsnius, kad ir pradedantysis konditeris galėtų lengvai pasigaminti šį nuostabų desertą.

Morkų pyragai kepami visame pasaulyje. Jis labai skanus ir gana paprastas paruošti. Todėl su juo gali susidoroti net pradedantis konditeris. 

Morkų pyragas

  • Morkos - 400 g;
  • apelsinas - 1 vnt. (žievelė ir sultys);
  • trys kiaušiniai;
  • cukraus - 100 g;
  • vanilinio cukraus - 1 paketėlis (10-15 g);
  • graikiniai riešutai - 70-80 g;
  • saulėgrąžų aliejaus - 100 ml;
  • miltai - apie 250 g;
  • kildinimo medžiaga - 2 šaukšteliai.

Kremui:

  • grietinėlės (30-35 proc.) - 150 ml;
  • varškės - 200 g;
  • cukraus pudros - 50 g;

Paruošimas:

  1. Morkas sutarkuokite smulkia tarka. Apelsiną nuplaukite ir nusausinkite. Išimkite žievelę ir išspauskite sultis - sudėkite jas į morkas.
  2. Kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi išplakite mikseriu ir supilkite aliejų. Suberkite persijotus miltus ir kepimo miltelius ir užminkykite tešlą.
  3. Sudėkite morkų ir apelsinų įdarą į tešlą ir suberkite smulkintus graikinius riešutus. Gerai išmaišykite.
  4. Kepimo formos dugną išklokite pergamentu, supilkite tešlą į formą ir kepkite 180 laipsnių temperatūroje apie 50-60 minučių, paruoštumą patikrinkite sausu dantų krapštuku.
  5. Paruoštą pyrago pagrindą atvėsinkite tiesiai formoje, tada išimkite ir supjaustykite į 2 arba 3 pyragaičius.
  6. Ir pasiruoškite kremą: sumaišykite varškę, grietinėlę ir cukraus pudrą. Išplakite mikseriu, kremo tirštumą galite reguliuoti įpildami daugiau grietinėlės.
  7. Tepkite kremą ant pyragaičių, likusiu kremu aptepkite viršų ir šonus. Jei norite, tortą galite papuošti smulkintais graikiniais riešutais.

Šiuo metu morkų pyragai vis labiau populiarėja dėl savo maistingumo ir skonio. Pasauliniai konditeriai eksperimentuoja su naujomis ingredientų kombinacijomis, pavyzdžiui, pridėdami prieskonių, kaip cinamonas ar muskato riešutas, kad suteiktų pyragui dar daugiau skonio.




<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>