(Paranormal) Kinta klimatas, virusai, mados, šventės, užmokesčiai... Tik ar į gera? Reikalaujantiems pokyčių pasakysime - ne visada, oi, ne visada jie būna į gera. Štai kas tikra - labiausiai keičiamės mes patys. Abejojate? Suraskite savo nuotrauką kūdikystėje. Mielas rubuilis. Ar ne? O dabar pasižiūrėkite į veidrodį.
Žinoma, iš šio sugretinimo apie dvasios lygmenį spręsti sunkoka. Vis dėlto didesniam akivaizdumui palyginkime 1990 metų mūsų parlamentą ir neseniai išrinktuosius. Akis badantis kitoniškumas. Laikysena, o ypač siekiai, šiandieninių nė neprimena anų Nepriklausomybės apaštalų. Ir pati politinė nepriklausomybė ne vienam seimūnui, pretendentui į progresyvų mąstymą, po truputį ima atrodyti pasenęs, nebenaudotinas padargas, tik retkarčiais trumpam nukeliantis nuo palėpės: ar tai norint pasipuikuoti prieš kokį užsienietį, ar paguosti kokiam senoliui čiabuviui, girdi, nesame visiškai išmetę, dar laikome... šventiniams pasirodymams.
Dabar valdžios rūpestis - kiti dirvonai. Kai tik kiek aprims pandemijos keliami bruzdesiai, ribojimai, baimės - visu smarkumu ji kibs į darbą. Pasistengs, kad paso tituliniame lape vietoj lietuviškos rašybos matytume iksus. Bus entuziazmo veikloje, kad kitaip nei esame įpratę imtumėme suvokti šeimą - skubiai ratifikuota Stambulo konvencija, vėliau seks kiti žygiai, pasibalnojus vaivorykštę.
Tautos reikšmė jau pakeista, sumenkusi. Tai ko nepabandžius to paties rezultato pasiekti ir šios visuomenės ląstelės sampratoje. Teigiama: „Turime vėliavą, himną ir teisę balsuoti - reiškia, turime savo valstybę". Bet šie visi dalykai būna ir be valstybės, juos gali turėti ir draugija, mokykla, amatininkų cechas, nekalbant apie įvairius teritorinius vienetus - valstijas, kantonus ir pan. Modernios valstybės pagrindas ir būtinybė ne šie dalykai, o būrimas Tautos, kurią puoselėti, ginti ir išsaugoti ateičiai - valstybės esminė prievolė. Gyventojų gerovę kurti gyvybiškai svarbu, tačiau tokiam uždaviniui užtenka ir imperijos provincijos statuso.
Panašu, jog galime sulaukti ir narkotikų legalizavimo. Pradžioje silpnų. Bet paprastai narkomanas ir pradeda nuo silpnų, nuo nedidelių kiekių. Ilgainiui tai ima per mažai veikti. Didinamos dozės, renkamasi labiau efektyvios medžiagos. Vieniems čia verslas, kitiems - liūdna baigtis. Veidmainiškas yra patarimas kovojant su blogybėmis tenkintis aiškinamuoju darbu, auklėjimu. Nuo pat Valančiaus laikų skleidžiama žinia apie alkoholio žalą, tačiau girtaujančių stokos nepastebima. Nes uždirbamas pinigas. Ir tų, kurie gamina, ir tų, kurie prekiauja. Šis argumentas iš to gyvenantiems reikšmingesnis už teiginius apie žalą vartotojų sveikatai ir visuomenės dorovei.
Tikėtina, kad didžiausios pastangos bus absoliučiai susitapatinti su Vakarų pasauliu, visiškai įsilieti į jį, ištirpti jame.
Autorius: Romualdas Ramutis Paliušis
Skaitytojo laiškas: Pakeliui į vakarietišką pragarą. Eltos archyvo nuotr.
O, jeigu, jūs turite savo nuomone, galite visada parašyti paranormal.lt bloge, jums tik reikia prisiregistruoti ir parašyti skiltyje / skaitytojo naujiena.