Kas gali atsispirti šiltam, ką tik iškeptam pyragėliui, kurio traški sluoksniuota tešla slepia sultingą obuolių įdarą? Šie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su obuoliais – tai greitas ir paprastas būdas palepinti save ar namiškius, kai norisi saldumo be didelių pastangų. Vos keli ingredientai, pusvalandis virtuvėje ir namai prisipildo viliojančio kepinių aromato. Pasiruoškite – šis receptas taps jūsų slaptu ginklu bet kokiai progai!
Šie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su obuolių įdaru – tikras išsigelbėjimas, kai norisi ko nors saldaus, bet nėra laiko ilgai sukiotis virtuvėje. Trapi tešla, saldžiarūgštis obuolių įdaras ir vos keli ingredientai – štai ko reikia, kad namai pakviptų jaukumu. Juos pagaminsite greičiau, nei spėsite užkaisti arbatą, o skonis privers šypsotis visą dieną. Tad pasiraitokite rankoves – kepame!
Ingredientai:
Bemielė sluoksniuota tešla – 500 g (parduotuvėje pirkta, šaldyta – patogiausia);
Obuoliai – ~300-400 g (2-3 vidutinio dydžio, geriausia rūgštesni, pvz., „Antaniniai“ ar „Granny Smith“);
Cukrus – 2 valgomieji šaukštai (galima reguliuoti pagal skonį ar obuolių saldumą);
Kiaušinio trynys – 1 vnt. (gražiam auksiniam viršui);
Vanduo – šlakelis (apie 1 arbatinį šaukštelį, plakiniui skiesti);
Cukrus pabarstymui – pagal skonį (1-2 valgomieji šaukštai, galima naudoti ir rudąjį cukrų traškumui).
Gaminimo eiga:
Tešlos paruošimas:
Išimkite sluoksniuotą tešlą iš šaldiklio ir palikite kambario temperatūroje apie 30-60 minučių, kad ji šiek tiek atsileistų ir taptų lanksti. Neperlaikykite – tešla neturi būti per minkšta, kitaip bus sunku formuoti pyragėlius. Jei skubate, galite trumpam padėti šalia šilto radiatoriaus, bet stebėkite!Obuolių įdaras:
Obuolius nulupkite, pašalinkite sėklalizdžius ir supjaustykite mažais kubeliais (apie 1 cm dydžio – taip jie greičiau suminkštės kepdami). Sudėkite į dubenėlį, suberkite 2 valgomuosius šaukštus cukraus ir gerai išmaišykite. Jei norite sodresnio skonio, galite įberti žiupsnelį cinamono arba šlakelį citrinos sulčių – tai suteiks gaivumo. Palikite kelioms minutėms, kad obuoliai išleistų sultis.Pyragėlių formavimas:
Atsileidusią sluoksniuotą tešlą išvyniokite ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus ir supjaustykite kvadratais (maždaug 10x10 cm – iš 500 g tešlos turėtų gautis apie 8-10 kvadratų). Ant kiekvieno kvadrato centro dėkite po šaukštelį obuolių įdaro (neperkraukite, kad tešla lengvai užsilenktų). Tešlą perlenkite pusiau įstrižai, kad susiformuotų trikampiai. Kraštus stipriai užspauskite pirštais arba šakute – taip įdaras neišbėgs kepant.Paviršiaus paruošimas:
Nedideliame indelį išplakite kiaušinio trynį su šlakeliu vandens – šis plakinys suteiks pyragėliams blizgesio ir gražią spalvą. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi, išdėliokite pyragėlius ir kiekvieną atsargiai aptepkite plakinio sluoksniu naudodami teptuką ar šaukštelį. Pabaigoje pabarstykite cukrumi – jis karamelizuosis kepant ir pridės traškumo.Kepimas:
Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C (jei su ventiliatoriumi – 180 °C). Kepkite pyragėlius 15-20 minučių, kol jie šiek tiek pakils, o viršus taps auksinis ir viliojantis. Stebėkite kepimo laiką – sluoksniuota tešla greitai kepa, tad neperkepkite!Pateikimas:
Ištraukę pyragėlius iš orkaitės, leiskite jiems kelias minutes pravėsti – įdaras viduje bus labai karštas, tad atsargiai, nenusideginkite! Patiekite dar šiltus, galbūt su puodeliu arbatos ar kavos. Jei norite deserto „su kaupu“, pridėkite šaukštelį vanilinio padažo ar kaušelį ledų.
Patarimai:
Obuolių variacijos: Jei turite laiko, obuolius galite trumpai (5-7 min.) patroškinti keptuvėje su cukrumi ir sviestu – įdaras bus dar sultingesnis.
Tešlos triukas: Jei kraštai prastai limpa, patepkite juos vandeniu prieš spausdami – tai padės geriau sukibti.
Papildomas skonis: Į įdarą galite įdėti saujelę razinų ar smulkintų riešutų – pyragėliai taps dar įdomesni.
Laikymas: Pyragėliai skaniausi švieži, bet likučius galima laikyti sandariame inde iki 2 dienų. Pašildykite orkaitėje, kad vėl taptų traškūs.
Skanaus!
Šie pyragėliai – greitas būdas pradžiuginti save ir artimuosius. Trapi sluoksniuota tešla ir šiltas obuolių įdaras – kas gali būti geriau? Išbandykite ir pasidalinkite savo įspūdžiais – gal atrasite savo slaptą ingredientą?