Varškėčius galėčiau valgyt kiekvieną dieną, nesvarbu ar jie saldūs, ar ne – man skanūs visi varškėčių variantai. Vienas geriausių dalykų apie varškėčius yra tas, kad jie labai greitai pagaminami. Kaip ir visiems blynams – tereikia užsimaišyti tešlą, išsikepti ir voila – galima skanauti. Šį kartą pabandžiau į varškėčius įmaišyti špinatų. Rezultatas gavosi labai šaunus, varškėčiai ne tik tapo maistingesni, bet įgavo šiek tiek kitokio, vasariško skonio. Kiek miltų dėti į tešlą, priklauso nuo varškės drėgnumo. Jei varškė labai drėgna, tuomet dėkite truputį daugiau, jei sausesnė – mažiau. Mano naudota varškė buvo gana sausa ir biri. Varškėčius su špinatais galite patiekti su grietine, tadžiki padažu ar bet kokiu kitu mėgstamu padažu. Varškėčiai labai gardūs tiek karšti, tiek šalti.
Iš nurodytų ingredientų kiekių man gavosi 6 varškėčiai.
Ingredientai
- 250 g varškės (9 % riebumo)
- 2 saujų špinatų
- 1 kiaušinio
- 5 valg. š. miltų
- 1 valg. š. susmulkintos šviežios petražolės
- 2/3 arb. š. druskos
- 1/3 arb. š. juodųjų pipirų
- 1,5 valg. š. sviesto (kepimui)
- 1 arb. š. saulėgrąžų aliejaus (kepimui).
Recepto paruošimas
1. Varškę gerai sutriname šakute su kiaušiniu.
2. Įmaišome miltus, druską ir pipirus.
3. Špinatus kelioms sekundėms įmerkiame į karštą vandenį (ne verdantį), po to nukošiame, nusausiname popieriniu rankšluosčiu ir supjaustome į mažesnius gabalėlius.
4. Šaukštu įmaišome į varškės masę kartu su petražole.
5. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitiname aliejų ir sviestą. Imame po 1 valg. š. tešlos, šlapiomis rankomis suformuojame ~1-1,5 cm storio blynelius ir kepiname iš abiejų pusių, kol varškėčiai gražiai apskrunda.
6. Iškeptus varškėčius dedame ant popierinio rankšluosčio, kad sugertų riebalus.
7. Patiekiame su mėgstamais padažais, skanaus!
Rekomendacija: Daugiau varškėčių receptų rasite: Varškėčiai.
Recepto Autorius Lithuanian in the USA