Lietuva pirmauja visoje ES infliacijos dydžiu, kainos žaibiškai auga toliau. Seimui tai - nė motais. Dabartinį Referendumo įstatymą Konstitucinis Teismas kadaise pripažino antikonstituciniu, todėl naujos referendumo iniciatyvos dabar negalimos. Seimui neįdomu. Dalykus, kurie parlamentui nerūpi, galima vardinti ir vardinti. O gal ir rūpi, tik neturi supratimo, kaip problemas spręsti. Kokia priežastis bebūtų, Tautai nuo to ne lengviau.
Tačiau Tautos išrinktieji suvokia, kad gauna algas iš mokesčių mokėtojų, todėl reikia pasirodyti, kad kažką dirba. Todėl „prigimdo" pačių keisčiausių idėjų, kurias po to aptarinėja plenarinių posėdžių salėje. Ir netgi neretai patvirtina. Naujausias to pavyzdys - vakar Seimas svarstė pataisas (tiesa, po pateikimo grąžino jas iniciatoriams tobulinti) dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose. Tai - parlamentaro Justo Džiugelio iniciatyva, kurią savo parašu palaikė Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas.
„Ugdymo procese naudojimasis tokiomis priemonėmis yra būtinas, tačiau neretai jos yra naudojamos ir kitiems, su ugdymu nesusijusiems, tikslams. Tai blaško mokinius, pedagogus, kenkia ugdymo procesui", - sako parlamentaras, kurio įsitikinimu, Seimas įstatymu turi įpareigoti mokyklų tarybas nustatyti taisykles, kada moksleiviai gali naudotis „mobiliakais", kada ne.
Akivaizdu, kad seimūnus kamuoja idėjų badas. Todėl nenustebčiau, jei artimiausiu metu jie užsimanys įstatymais nustatyti, kad moksleiviai neturi teisės nusirašinėti, kad valgyklose jie turi valgyti ne rankomis, o naudodami šaukštus ar šakutes, kad panaudotą tualetinį popierių turi mesti ne į klozetus, o į šiukšlių dėžes. Ar kad per fizinio ugdymo pamokas privaloma žaisti ne futbolą, o krepšinį. Tada parlamentarai galės įrodinėti, kad dorai užsidirba atlyginimus.
Danas NAGELĖ