Putinas tai toks labai neįprastas augalas, kurio visos dalys yra uogos, žievė, žiedai - gali būti naudojami kaip maistas arba kaip vaistas. Taip pat reiktų pasakyti, kad putino nuopelnus pripažįsta ne tik liaudies, bet net ir oficiali medicina, bent jau šitaip teigia supersadovnik.ru.
Kultūrinio putino uogos nėra tokios didelės ir ne tokios karčios kaip laukinio jo giminaičio, bet gydomaisiais tikslais rekomenduojama naudoti karčius vaisius. Jei norisi putino uogas tiesiog įtraukiame į savo racioną ir sulaukiame gero derliaus, savo žemės sklype galima pasisodinti saldžiavaisių putinų veisles.
Putino uogų paslaptis yra "pasislėpusi" jų cheminėje sudėtyje. Vaisiuose yra iki 32 procentų cukraus, mikroelementai bei mineralai, didelis kiekis vitamino C, taipogi vitaminai А, Е, Р ir К, organinės rūgštys (pvz., valerijono), pektinas, taninai, glikozidas viburninas (jis putino uogoms suteikia kartumo bei pasižymi gydomosiomis savybėmis) ir daugybė kitų naudingų medžiagų žmogaus organizmui.
Apie putino uogų gaminimą su medumi jau pasakojau, o šį kartą papasakosiu apie savo močiutės receptą, kaip gaminti su degtine. Močiutė man paaiškino, kad tai rusiškas receptas, bet labai tiksliai negalėjo pagrįsti, kodėl būtent rusiškas, na bet močiutė pasakė, tai taip ir aš sakau, kad gaminame rusiškai.
Taip pat ji pažymėjo, kad toks receptas yra labiau subalansuotas vyrams, nes gydo nuo prostatos ligų.
Ingredientai
- putino uogos
- degtinė.
Recepto paruošimas
1. Putino uogas užpilame degtine, kad apsemtų ir laikome tamsoje tris savaites (21 dieną).
2. Antpilą vartojame po vieną šaukštą (gurkšnį) tarsi profilaktinę priemonę nuo prostatos ligų.
3. Tiesą pasakius, man asmeniškai po 3 savaičių ta degtinėlė gavosi lengvai rožinės spalvos - labai kažkaip nerimtai pasirodė, tai aš uogas dar su mediniu grūstuvėliu pamaigiau - šitaip spalva kelia pasitikėjimą, o gydomųjų savybių tikrai nesumažėjo.
4. Mėginkite gaminti ir skanauti. Nesirkite!
Rekomendacija: Daugiau sveikos mitybos receptų rasite: Sveika mityba ir receptai.